Babyvak Závesná textilná kolíska Hacka Klasik zelená

Kód: 16557
Neohodnotené
€75 –13 %
Závesná textilná kolíska pre bábätko
€75 –13 % €65
Skladom
Môžeme doručiť do:
26.9.2023

Hacka je závesná hojdačka pre bábätká, vhodná pre bábätká od narodenia.

Detailné informácie

Podrobný popis

Závesná kolíska HACKA vám uľahčí každodennú starostlivosť o bábätko.

Kolísavý pohyb je pre bábätká prirodzený a príjemný. Je to výborná a fungujúca pomôcka pri uspávaní bábätka.

Dieťatko je v hacke v miernom "klbku", chrbátik má ergonomicky v odporúčanom tvare písmena "C"

Bábätko sa cíti schúlené ako v objatí. Hlavičku má mierne vyvýšenú. Navyše takáto poloha bábätka pomáha aj pri problémoch s bolesťami bruška. 

Náš tip: Nosiace maminy ju častokrát využívajú na tzv. vyklopencov, kedy bábätko po zaspaní v šatke alebo nosiči zložia do hacky, aby sa neprebrali práve vďaka dodatočnému kolísaniu.

 

Ako hacka funguje a aké má výhody?Závesná kolíska na uspávanie bábätka

Bábätko sa počas tehotenstva celý čas v brušku pohupovalo. Pri maminej chôdzi, pri pohyboch, ale aj pri jej smiechu ♥ Niet pochýb, že je na takýto kolísavý pohyb zvyknuté. Pre bábätko je to prirodzené a príjemné. Aj po pôrode sa vie častokrát upokojiť hlavne pri pohupovaní - kolísaní. Ako mama na materskej to určite dobre poznáte. Pohupovanie s bábätkom v náručí, v šatke, v nosiči alebo na fitlopte, aby ste si aspoň čiastočne oddýchli. Nie je dobré učiť bábätko silou-mocou na postieľku a rovný povrch hneď od príchodu z pôrodnice. Doprajte mu trošku času a to práve tým, že mu doprajete to na čo je zvyknuté. Samozrejme, tak ako pri všetkom, aj tu poznáme výnimky. Ak vám bábätko pokojne spinká v postieľke, je to úplne v poriadku. 

Rozdieľ medzi hackou a klasickou kolískou "na zemi" je ten, že hacka sa pohupuje viacerými smermi, nielen zo strany na stranu. Kolísanie je možné všetkými smermi, tak ako pri pohyboch v brušku. 

Svetlo, ktoré sa dostáva k bábätku, je jemne tlmené príjemnými farbami, ktoré sú na hacke použité. 

Pokiaľ bábätko nespí, môžete mu na drevenú tyč zavesiť hračku. Potrénujú si tak jemnú motoriku aj očká. 

 

Ako a kam hacku zavesiť?

Možností kam zavesiť hacku je niekoľko. Rozdeliť by sme ich mohli do týchto 4 bodov:

1. Zavesenie do stropu - je to asi najpraktickejší spôsob, nakoľko môžete hacku kedykoľvek zvesiť a nič vám nebude zavadzať. Na zavesenie do stropu môžete využiť závesný šrób, ktorý nájdete aj na našej stránke. Prípadne sa môžete poradiť v akomkoľvek železiarstve. Takýto šrób môžete neskôr využiť napríklad na interiérovú hojdačku, prípadne čokoľvek iné (či už dekoračné, alebo praktické).

2. Druhou možnosťou sú stojany na hojdačky. Cenovo je takáto konštrukcia náročnejšia, ale má to svoje výhody.

  • Stojan môžete neskôr využiť aj na iné hojdačky, prípadne kreslá na hojdanie.
  • Väčšia nosnosť - stojan, ktorý nájdete v našej ponuke má nosnosť až 100kg, čo je dostatočné aj pre dospelého človeka.
  • Stojan na hacku si môžete posúvať podľa potreby na rôzne miesta bez toho, aby zostali po presunoch navŕtané závesné šróby.

3. Zárubne dverí - možno ste sa s tým už stretli, ide o rozperné tyče, ktoré sa umiestnia do zárubne dverí. Nájdete ich v bežných hobby marketoch alebo športových obchodoch ako pomôcku na cvičenie. Tieto tyče nie je potrebné navŕtať, avšak závesná kolíska vám môže vo dverách zavadzať, čo je trochu nepraktické. 

4. Poslednou možnosťou (asi najkrajšou:) je využitie vonku v prírode, na záhrade, na chalupe, kdekoľvek. Na zavesenie môžete využiť napríklad strom, prípadne trámy, preliezku alebo čokoľvek pevné a dostatočne vysoké nad zemou. 

 

Pre aké veľké bábätko je Hacka vhodná? Babyvak Hacka Plus Zelená

Hacky sú dostupné v dvoch veľkostiach - Hacka Klasik a Hacka Plus. 

Hacka klasik - rozmery matraca sú (podložky) 30x85cm.

Hacka Plus - rozmery matraca sú (podložky) 35x95cm.

Obidve verzie majú nosnosť 15kg a odporúčaná minimálna váha je 3kg. 

Minimálna váha súvisí s nedostatočným pohupovaním. Ak má vaše bábätko menej ako 3kg, pružina nebude dostatočne pohupovať. V tomto prípade odporúčame hacku niečim zaťažiť. 

Vo všeobecnosti majú váhu 15kg približne 3 ročné detičky (samozrejme veľmi orientačne). Z tohto pohľadu vám hacka vydrží "kým sa tam dieťatko zmestí". Ale je potrebné dať veľký pozor, aby dieťatko nevypadlo, predovšetkým v období 6-9mesiacov, kedy sa začína posadzovať a môže sa z hacky vyhupnúť. Bábätko v hacke musí byť vždy pod dozorom! Väčšie deti sa už vedia prichytiť a výjsť z hacky samé von, ale stále platí, že VŽDY musí byť dieťatko pod dozorom. Hacku si môžete zavesiť aj nad manželskú posteľ, čo je okrem bezpečnosti aj veľmi praktické pre vás. Môžete si pri spiacom bábätku oddýchnuť aj vy. 

 

Rozdieľ medzi hackou PLUS a hackou KLASIK

  • Hacka Plus je väčšia a priestrannejšia ako Hacka klasik. Rozmer matraca (vankúšika) v hacke plus je 35x95cm. Hacka klasik má rozmer matraca 30x85cm. Hacka Plus je priestrannejšia a bábätko sa do nej jednoduchšie vkladá.
  • Rozdieľ je aj v zapínaní - plus sa zapína na patentky, klasik má zapínanie na šnúrky. Patentky sa zapínajú jednoduchšie. 
  • Hacka plus je podšitá saténovou látkou pre väčšie pohodlie bábätka.
  • Hacka plus má vyšitú kvetinku na vonkajšej strane

 

Z čoho je hacka vyrobená Babyvak Hacka Plus

Hacka Plus

- 100% bavlna, vnútorná strana hacky je jemný satén

- mäkký matrac (podložka) je plnená 100% mykanou ovčou vlnou, ktorá je spracovávaná výlučne mechanicky, bez použitie chemických prostriedkov

- pružina je z patentového drôtu

- rozperka z bukového dreva

Hacka Klasic

- 100% bavlna

mäkký matrac (podložka) je plnená 100% mykanou ovčou vlnou, ktorá je spracovávaná výlučne mechanicky, bez použitie chemických prostriedkov

- pružina je z patentového drôtu

- rozperka z jaseňového dreva

 

Starostlivosť o hacku

 

Látkovú časť hacky môžete oprať v práčke na 40 stupňov. 

Vnútorný matrac (podložku) je potrebné oprať ručne, nakoľko je plnená mykanou ovčou vlnou. Matrac sušte vystretý a vodorovne. 

Náš tip: Pod bábätko môžete vložiť obyčajnú látkovú plienku, prípadne inú jemnú tenkú podložku (letnú deku, zavinovačku), aby ste zabránili znečisteniu hacky alebo matraca. Vyhnete sa tak častému praniu celej závesnej kolísky.

 

Čo všetko je v balení s hackou

1x závesná kolíska vyrobená z bavlny
1x matrac (podložka) naplnená ovčou vlnou
1x prenosná taška na Hacku
1x drevená rozperná tyč
1x oceľová pružina
1x bezpečnostné lanko
2x karabinka na zavesenie - skrutková karabinka a závesná karabinka
1x nylonové lanko na hojdanie/pohupovanie kolísky
1x lano na prípadné predĺženie závesnej kolísky (ak máte závesný bod príliš vysoko, napríklad na strope)
 

Skúsenosti so zaspávaním v hacke

Hacka je pre bábätká prirodzeným prostredím. Cítia sa v nej pohodlne a príjemne, avšak môže nastať situácia, kedy bábätko potrebuje trochu pomôcť zvyknúť si na závesnú kolísku. Z našich skúseností  máme pre vás tieto tipy:

• Som tu, neboj sa - zostaňte pri bábätku na blízku. Môžete si k hacke sadnúť, ostať s bábätkom v očnom kontakte a chytiť ho za rúčku, alebo mu hladkať bruško, nožičku. Bude vás stále vidieť a cítiť vašu blízkosť. Odporúča sa aj prikryť bábätko vašim oblečením, napríklad pyžamom alebo tričkom, z ktorého bábätko cíti prítomnosť mamy. Prípadne využite látkovú plienku, ktorú ste používali pri dojčení. 

• Hlavne bez vyplakania - úplne chápeme, že môžu nastať situácie, kedy bábätko veľmi plače a neviete ho utíšiť. Hacka vám môže pomôcť, ale neodporúča sa používať ju ako miesto, kde necháte bábätko vyplakať, alebo ho tam vložíte v amoku a s veľkým plačom. Mohlo by si kolísku spojiť s negatívnymi situáciami/pocitmi.

• Je to len obdobie - taká známa fráza, ktorá je úplne pravdivá. Bábätko má svoje obdobia, kedy niečo obľubuje a niečo nie. Môže to byť len obdobie, ako napríklad prerezávanie zúbkov, kedy mu vyhovujú iné spôsoby uspávania. Uspanie v hacke, rovnako ako aj napríklad v nosiči alebo šatke, nemusí ísť na prvý pokus. Vyskúšajte hacku opäť o pár dní.  

 

Často sa nás pýtate:

Aká je nosnosť hacky a aká je váha hacky?

Nosnosť hacky (klasik aj plus) je 15kg. Samotná váha hacky je cca 1,5kg. 

 

Je lepšia hacka plus, alebo hacka klasik?

Na túto otázku sa odpovedá trochu ťažšie :) Je to veľmi individuálne.

Hacka klasik je cenovo trochu výhodnejšia a je asi viac prenosnejšia (je menšia a balenie je taktiež trochu úspornejšie). Hacka plus má väčšie rozmery, je komfortnejšia a vydrží vám dlhšie obdobie. Obidve hacky sú dodávané v praktickom balení - v taške na zips.

 

Naše skúsenosti s hackou 

Hacku som si kúpila ako jednu z prvých vecí pre bábätko. Využívali sme ju na dennej báze, pri všetkých troch deťoch. Najčastejšie na takzvaných "vyklopencov". Všetky naše deti sa veľa nosili v šatkách a nosičoch a hacka nám veľmi pomohla pri douspávaní po "vyklopení" do kolísky. Všimli sme si, že sa deti častokrát pohúpali aj samé v spánku, keď sa napríklad pomrvili a hacka sa jemne pohúpala. Pomohlo im to zaspať ďalej. Hacku sme využívali dlho, až kým netrčali nožičky von :) Teraz má naša najmenšia 2 roky a hacka už putuje po kamarátoch, aby uspávala ďalšie detičky.

Závesný hák sme mali priamo nad manželskou posteľou a stojan na hačku v našej kuchyňo-obývačke, aby sme mali bábätko pod dozorom. Z našich skúseností môžem povedať aj to, že bábätkám vyhovuje taký "bežný ruch v domácnosti" oveľa viac ako hrobové ticho. Preto sme ani nepotrebovali byť mimo bábätká v hacke, bolo stále pri nás. 

 
Hacka Plus Zavesenie na rozpernej tyči
 
NOVINKA
Kde môžem HACKU vidieť?
Ak si chcete pozrieť Závesné kolísky od Babyvak-u naživo a máte cestu do Bratislavy, máme pre Vás skvelú správu :) 
Odteraz ich nájdete v BabyWearHouse, kde sú všetky Hacky k dispozícii aj so stojanom k závesnej kolíske
Môžete si závesnú kolísku prísť pozrieť, vyskúšať a aj rovno kúpiť. 
V BabyWearHouse nájdete aj množstvo ďalších krásnych výrobkov a za zmienku stoja určite aj perfektné maminy, ktoré Vám poskytnú všetky potrebné informácie. Určite sa tam zastavte keď budete mať cestu okolo.
Adresa je Lužná 7, Bratislava - Petržalka (medzi poliklinikou a Domom nábytku Albero)
Podrobnejšie informácie a otváracie hodiny nájdete na stránke www.babywearhouse.sk.
Tešíme sa na Vás!

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: