Kategórie      
Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?

Ako cestovať s deťmi bez tabletov a mobilných hier?Pridané: 22.03.2018

Začiatok jari so sebou prináša veľa možností na výlety, dovolenky, spoznávanie okolia či rodinné návštevy. Niektoré deti cestujú rady, užívajú si nové zážitky a neznáme prostredie. Pre iné je cestovanie kamkoľvek stresujúce, únavné a rodičia sa výletom radšej vyhýbajú. Ako teda spoznávať svet a ušetriť pri tom nervy sebe aj svojim najmeším? Inšpirujte sa našimi tipmi.

Bezpečnosť aj pohodlie


Každý rodič vie, že bezpečná a praktická autosedačka je pri cestovaní autom nevyhnutným doplnkom. Avšak deti potrebujú okrem bezpečia aj pohodlie a svoj detský komfort.

Už pri kúpe si vyberte autosedačku, ktorá chrbátik dieťaťa nikde neomína, je mäkká, pásy sa nezarezávajú do ramienok a materiál je na dotyk príjemný. Nezabudnite, že malkáči strávia sedením v aute niekedy celé hodiny a pripútaní do autosedačky nemajú toľko možností pohodlnejšie sa usadiť ako my dospelí.

Pokiaľ sa dá, nechajte deti cestovať bez plienky. Je to oveľa pohodlnejšie a príjemnejšie. Radšej si vyhraďte dostatok času na pravidelné zastávky. Pri nehode vám pomôže praktický chránič, ktorý položíte medzi malého cestovateľa a autosedačku. Poslúži aj vtedy, ak deti počas cestú chrúmu keksíky či pijú vodičku, a sedačku by mohli zašpiniť. 

 

Na cestu sa pripravte vopred


Najväčšia radosť je tá očakávaná. Zapojte teda do príprav a vzrušujúceho očakávania nových zážitkov aj vašich potomkov. Začnite tým, že im pomôžete vybrať na cestu obľúbenú hračku či knižku a nevyhnutné drobnosti, napríklad vhlčené utierky, vreckovky či opaľovací krém.

Pred cestou spoločne pripravte desiatu či olovrant. Do fľašiek na pitie pripravte vodu či nesladený čajík. Nachystajte spoločne zeleninové sendviče. Do desiatových boxov pribaľte strapec hrozna, nakrájané jabĺčko či sezamové rybyčky. Deti by vám mali asistovať a vybrať si pochúťku, na ktorú sa budú môcť počas cesty tešiť. Nezabudnite pribaliť aj papierové utierky veselých farieb, aby ste aspoň trochu ochránili detské oblečenie.

 

Premeňte zadné sedadlá na detskú izbu


Kto sa hrá, nevymýšľa. Ak rátate s dlhšou cestou, napríklad do dovolenkového rezortu, vybavte sa novými neopozeranými hračkami. Nemusíte hneď vykúpiť hračkárstvo, ale jeden či dvaja noví kamaráti zaujmú vašich potomkov na pár kilometrov a vás čaká niekoľko nerušených minút bez kriku a zvád.

Ideálne sú praktické hry, ktoré si malí cestovatelia rozložia na stolíku pripojenom k autosedačke. Vyskúšajte napríklad drevené zvieratkové puzzle, magnetický labirint, skladačku tváričky či prevliekacie jablko od značky Legler.

Malé bábätká zaujmú rozkošné šapitó hračky, ktoré potrénujú ich motoriku a pozornosť, alebo originálna Bioserie hrkálka. Ak si vaše dieťatko rado obzerá hračky alebo má práve obdobie, keď objavilo vyhadzovanie z kočíka či sedačky, nezabudnite si pribaliť ani upínacie klipy.

 

A čo spolujazdci školáci? Urobte im radosť zaujímavou knihou, napríklad o mieste, kam cestujete. Môžete spoločne počúvať audioknihu, hrať slovné hry (Hádaj, na čo myslím nikdy nesklame), alebo sa pripravovať na najbližšie dovolenkové dni. Užívajte si cestu a tešte sa zo spoločného rozhovoru, kým vaši potomkovia vydržia cestovať bez slúchadiel a sociálnych sietí.

 

Cestovanie v noci


Ak ste sa rozhodli vydať sa na cestu v nočných hodinách, snažte sa vytvoriť deťom  atmosféru, ktorá im čo najviac pripomenie spanie vo vlastnej postieľke. Autosedačku najmenších vybavte termoforom. Nahrievací vankúšik v tvare líšky nahradí plyšáčika a poslúži vám aj prípade, že na hotelovej izbe nebude najteplejšie.

Deti prikryte mäkkými dekami, vyzujte im topánočky a na nohách nechajte mäkké vzdušné ponožky. Namiesto štýlových džínsov ich oblečte do pohodlných legín či tepláčikov a svetríky a mikinky nahraďte tričkom s dlhým rukávom.

 

Nezabudnite, že napriek vyšším nárokom na prípravu cestovanie vaše deti nesmierne obohacuje. Učí ich samostatnosti, prispôsobivosti a získavajú väčší rozhľad. Spoznávanie nových miest a čas s rodičmi sa vám nakoniec vpíšu do spomienok ako príjemné chvíle. A čím budú deti staršie (a scestovanejšie), tým budú spoločné chvíle na ceste autom príjemnejšie a zábavnejšie. Už len zbaliť foťák, mapu a hor sa na cesty!

 

 

Boc´n´Roll Obaly na jedlo, môžete využiť aj ako podložku pri jedení. Navyše vám zaberie presne toľko miesta, koľko je nevyhnutné, ani o chlp viac. Prázny obal sa vám zmestí aj do vrecka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Pri krátkych presunoch, kedy potrebujete zobrať bábätko aj s autosedačkou, vám pomôže popruh na nosenie Cocobelt. Vlhčené obrúsky sú na cestách veľmi užitočné. 


                                                                                                                                            Vaše BioBaby.sk


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

Copyright 2015 - 2019 © biobaby.sk