Kategórie      

Pop-in plienky menia látkovanie na radosť

Pridané: 06.04.2018

Látkové plienky slávia v posledných rokoch veľký návrat. Prispieva k tomu nielen osveta látkujúcich mamičiek, ale aj samotné plienky. Zabudnite na naškrobené biele obdĺžniky z čias nášho detstva, tvrdé, nepohodlné a ťažké, ktoré prekážali bábätku pri voľnom pohybe. Dnešné látkovky sú vyrobené z mäkkého príjemného materiálu. Dokonale sedia na zadočku bábätka. Pokožka dýcha a deti môžu byť neustále v pohybe. Rovnako ako s jednorazovou plienkou. Ale oveľa zdravšie.


Látkových plienok je na trhu veľké množstvo, rôznorodosťou značiek a materiálov predbehnú aj ponuku jednorazových. My vám dnes predstavujeme našich obľúbencov- krásne a pohodlné Pop-in plienky.

Od perinky po nočník


Ak sa rozhodnete látkovať svoje bábätko, začať môžete už od narodenia. Výhodou Pop-in plienok je, že sa strihom dokonale prispôsobia telíčku bábätka. Niekoľkoradové zapínanie umožňuje plienky zväčšovať a zmenšovať a nastavovať ich podľa pribúdajúcej výšky a váhy dieťaťa.
Samozrejmosťou je, že pri správnom nastavení nič neprepúšťajú. Takže sa nemusíte báť používať ich nielen doma, ale aj na prechádzke, výlete v parku, zbaliť ich na dovolenku či rodinnú slávnosť.

Pop-in plienky ľahko operiete, nepotrebujete mať vo výbave špeciálne pracie prostriedky ani aviváž. Ak im chcete pomôcť vyzerať dlhšie ako nové, nezabúdajte pri praní na funkciu predpieranie.


Výhodou Pop-in plienok je, že vám stačí oveľa menej kusov, ako pri nekonečných bielych skladacích štvorcoch. Naviac práve to nekonečné pranie-vyvesovanie-sušenie-skladanie si uštríte, pretože Pop-in sú šikovné a žiadnu nadmernú starostlivosť nevyžadujú.
Ľahko ich preložíte a odložíte kdekoľvek. Ak bývate v malom byte, alebo mám do výbavy chýba skrinka či dve, postačí vám na skladovanie obyčajná priesvitná plastová krabica, kde si všetky prebaľovacie pomôcky odložíte a hravo skryjete pred očami návštevy.


Bez ďalších zbytočných nákupov


Pri Pop-in plienkach nepotrebujete ďalšie nevyhnutné investície (samozrejme nie sú zakázané).
Majú dostatočnú saciu vrstvu, takže sa bábätko nemusíte istiť ďalšou látkovou vrstvou.
Nepotrebujete kupovať špeciálne prostriedky na pranie a bielidlá. Tým sa naopak vyhnite. Prať budete približne raz za dva dni (pri najmenších bábätkách sa perie častejšie).
V lete môžete dieťa pokojne pobehovať len v plienočke, pretože vďaka veselým vzorom plienky vyzerajú ako farebné šortky alebo plavky. Pop-in plienky nevyžadujú žiadne vrchné nohavičky.
Na noc môžete použiť špeciálnu Pop-in nočnú plienku. Vaše dieťatko bude môcť spávať bez jednorazoviek, no napriek tomu príjemne a v pohodlí. Nočné plienky majú fleesovú vrstvu, ktorá udrží pokožku bábätka v suchu.
Koľko Pop-in plienok budete potrebovať? Ideálne je mať v zásobe aspoň 20 plienok a k tomu pridať 6 plienok na noc.
Pop-in plienočky sa vyrábajú v rôznych farbách a vzoroch, takže sa pri kombinovaní výbavy môžete s výberom pohrať. Či už chystáte plienkovú výzdobu pre dievča alebo chlapca, medzi veselými motívmi určite nájdete to pravé.


Šetrné k zdraviu aj prírode


Nie je tajomstvom, že biznis s jednorazovými plienkami je pre životné prostredie obrovskou záťažou. Pri denne prebaľovanom dieťati sa vytvorí pekných pár stoviek kilogramov odpadu navyše. Predstavte si priemerné detské ihrisko zapratané všetkými použitými jednorazovkami... a to všetko po jedninom bábätku. Ak si množstvo odpadu vynásobíte desiatkami, stovkami, ba tisíckami detí, vyjde vám už pekné číslo.
Všetok tento odpad nie je schopná príroda nijako spracovať, a spoločnosť recyklovať. Končí na skládkach, ktoré postupne zapĺňajú lesy a lúky. Miesta, ktoré už neslúžia ničomu, len odkladaniu ďalšieho odpadu...
Jednorazové plienky neprospievajú ani zdraviu detí. Či už ide o suchú pokožku, ekzémy aj u maličkých bábätiek, alebo podozrenie, že u chlapcov môže v súvislosti s jednorazovými plienkami dochádzať k neplodnosti, detskému organizmu to rozhodne neprospieva.
Vyskúšajte alternatívu a posúďte sami. Prvotná investícia sa vám vráti späť v podobe stoviek ušetrených eur za ďalšie a ďalšie jednorazové plienky. Možno vás prekvapí, že vynaložená námaha nebude väčšia než pri jednorazovkách a látkovanie si nakoniec obľúbite. Tak ako stovky mamičiek, ktoré prešli na Pop-in plienky.

 

Novorodenecká plienka pre tých najmenších 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pop-in Látkové plienky New Gen V2 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                             Vaše BioBaby.sk


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

Napíšte nám

info@biobaby.sk

Copyright 2015 - 2023 © biobaby.sk