Kategórie      

Najlepšie šatky na nosenie detí

Pridané: 13.09.2022

Čakáte bábätko a radi by ste vyskúšali nosenie v šatke? Rozhodli ste sa výborne. Nosenie je láska. Je veľmi prospešné pre vás, aj pre bábätko. Je prospešné pre upokojenie bábätká, pre ľahšie uspávanie, ale aj pre podporu dojčenia a vzťahovú väzbu.

Aká šatka na nosenie detí je najlešia? Podľa čoho si vybrať? Čítajte ďalej. 

Aká šatka je najlepšia na nosenie detí? Ak niekde nájdete odpoveď na túto otázku, nenatrafili ste na správne informácie. Častokrát sa s tým stretávame hlavne v diskusiách na mamičkovských fórach. Každá mamina vám napíše tú svoju TOP najlepšiu šatku a myslia to v dobrom, ale zohladniť treba viacero faktorov a informácií.

 

Ako prvý, sú vaše skúsenosti s nosením. Ak čakáte bábätko, nikdy ste nenosili a vlastne ani neviete či budete nosiť, je pre vás vhodná iná šatka ako pre maminu, ktorá má odnosených už X hodín, týždňov a rokov. Ak si nie ste istí či budete nosiť novorodenca a koľko budete nosiť, odporúčame jednoznačne elastickú šatku.


 

Elastická šatka má niekoľko výhod oproti ostatným:  

1. Nízka cena (oproti nosičom a pevným šatkám)

2. Najvhodnejšia pre novorodenca - prispôsobí sa malému telíčku najideálnejšie

3. Ľahká manipulácia pre začiatočníkov - vďaka elasticite sa vám bude viazať ľahko

4. Bezúdržbovosť - nevyžaduje si žiadnu špeciálnu starostlivosť. 

Ich zloženie je rovnaké. Materiál by mal byť 100% biobavlna s certifikátom GOTS. Manduca šatky sú jemné a mäkké elastické šatky na nosenie novorodencov najideálnejšie.

 

Ako druhý faktor je potrebné zohladniť vek bábätka. Ak už máte doma 3-mesačné bábätko, elastická šatka vám poslúži na kratší čas, ako keď si kúpite pevnú šatku. Ak nosíte bábätko v elastickej šatke, ale už je staršie (ako 6 mesiacov, respektíve má viac ako 7kg), odporúčame skôr pevnú šatku na nosenie detí. Elastická šatka je pri väčších deťoch menej pohodlná. Je možné, že by vás na pleciach tlačila a bábätko by sa vám "spúšťalo" dolu aj pri pevnom naviazaní. Bavlnené pevné šatky Storchenwiege sú vhodné od narodenia až po koniec nosiaceho obdobia - čiže dokedy sa bude chcieť vaše dieťatko nosiť. 

 

Nech už sa rozhodnete akokoľvek, nosenie v šatke určite vyskúšajte. Patrí medzi najobľúbenejších pomocníkov mamičiek. 

Blízko pri mame je dobre každému bábätku. Prechádzky, nákupy a domáce práce sú odrazu možné aj s vaším potomkom, a vy máte obe ruky voľné a šatku však nemusíte odkladať ani na večerné uspávanie. Je to naozaj veľký pomocník.

 

Hojdavý pohyb a kontakt s mamou pôsobia najmä v prvých mesiacoch upokojujúco a dieťa sa bude cítiť oveľa lepšie ako odložené v postieľke. Nosenie v šatke je pre mamu zároveň oveľa pohodlnejšie ako uspávanie priamo na rukách.

 

 


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

Napíšte nám

info@biobaby.sk

Copyright 2015 - 2023 © biobaby.sk