Wickelkinder Manduca XT Rastúci ergonomický nosič Malý princ Lune

Kód: 25904395
Neohodnotené
Značka: Manduca
€169
Skladom do 3 dní
Manduca je najobľúbenejší ergonomický nosič pre deti a bábätká, o jeho výhodách sa presvedčilo množstvo rodičov po celom svete.

Detailné informácie

Podrobný popis

Manduca XT je nový ergonomický nosič s plynulo rozšíriteľným sedom 16-50 cm.

 • Nový ergonomický nosič s plynulo rozšíriteľným sedom 16 - 50 cm
 • Vhodný na nosenie detí od narodenia až do detského veku bez dokupovania ďalších doplnkov.
 • Umožňuje nastavenie do 3 rôznych výšok.
 • Určené pre váhu 3,5 - 20 kg.
 • Súčasťou nosiču je Zip-in - doplnok pre ergonomické tvarovanie chrbtovej opierky.
 • Veľkostne prispôsobivý všetkým veľkostiam bábätiek aj rodičov.
 • Nosenie v troch pozíciách - na bruchu, na boku a na chrbtre (bábätko musí byť vždy otočené tvárou k rodičovi!)
 • Nastaviteľná chrbtová opierka, ktorú je možné jednoducho pomocou zipsu nastaviť približne o 7 cm, umožňuje bezpečné nosenie aj väčších detí.
 • Mäkké polstrovanie v okolí nožičiek zabraňuje vzniku otlačkov aj u chudších detí.
 • Obsahuje kapucňu, ktorá je súčasťou Manducy a v zbalenom stave je schovaná v hornej časti. Pre spiace bábätko vytvára oporu pre krk a hlavičku.
 • Unikátna trojitá regulovateľná dĺžka ramenného popruhu zaisťuje pohodlné nosenie aj pre menšie osoby (cca 160cm).
 • Polstrovanie ramenných popruhov pre pohodlnejšie nosenie aj ťažších detí.
 • Pri nosení na bruchu je možné popruhy na chrbte prekrížiť, čím sa zvýši komfort nosenia (hlavne pre osoby s užšími ramenami).
 • Bedrový pás je nastaviteľný od 64 do 140cm
 • Vďaka nastaviteľnej šírke sedacej časti nie je potrebná novorodenecká vložka ani iné doplnky
 • Nosič je vyrobený zo 100% BIOBAVLNY. Pri farbení látky sú použité šetrné farbivá.
 • Všetky komponenty sú vyrobené z kvalitných trvanlivých materiálov. YKK zips neobsahuje nikel. Sú podložené polstrovaním, aby netlačili nosiaceho.
 • Pracka bedrového pásu má trojité istenie.
 • Anatomicky tvarovaný bedrový pás rozkladá váhu bábätko/dieťatka tak, aby sa nosiaci aj bábätko cítili komfortne.
 • Váha nosiča je 700 gramov.
 • Rozmery v zloženom stave sú 21x33,7x10,5 cm.
 • Nosič zodpovedá európskej norme CEN/TR 16512:2015. Testované na prítomnosť škodlivých látok.
 • Vyrobené v Českej republike

Čo znamená "plynulo rozšíriteľný sed"?

Manduca XT má veľkú výhodu oproti ostatným nosičom, nakoľko si môžete plynulo nastavovať sed v rozpätí 16 až 50cm. Aby ste mali dieťatko v nosiči správne, je potrebné upraviť mu látku pod zadočkom pekne od kolienka ku kolienku. To docielite práve týmto posuvným sedom, ktorý si môžete prispôsobiť podľa šírky, ktorú aktuálne potrebujete. Od úplného novorodenca až po škôlkara. Pozrite si obrázok nižšie. Toto nastavovanie nie je potrebné robiť pred každým použitím, nosič vám ostane tak ako ho nastavíte a ďalšie úpravy stačí spraviť až keď bábätko povyrastie.

Manduca XT Plynulo rozšíriteľný sed

Čo je to ZipIn a na čo slúži?

Manduca ZipIn je doplnok k nosiču Manduca XT. Vkladá sa medzi zipsy na prednú stranu nosiča. Tvaruje chrbtovú opierku pre nosenie najmenších detí. Je taktiež zo 100% biobavlny. ZipIn je súčasťou balenia Manduca XT nosičov, nie je potrebné ho kupovať zvlášť.

 

Manduca XT - ZipIn použitie

 

Naše vlastné skúsenosti ukázali, že Manduca je naozaj využiteľná pomôcka až do približne škôlkárskeho veku.

V každom veku dieťatka poslúži na iný účel:  
 • Upokojuje nepokojné a plačlivé bábátká. Aj časť dňa, ktoré takéto bábätko strávi v priamom kontakte s rodičom ho dokáže upokojiť pre zvyšok dňa
 • Je úľavou pre rodičov s bábätkami, ktoré si neobľúbili vozenie kočíkom
 • Rodičom s nepokojnými bábätkami dáva voľné ruky. S pomocou Manduca nosiča sa dajú vykonávať jednoduché domáce práce, ísť na drobný nákup, či venovať sa starším súrodencom.
 • Chodiace batoľatá ju využijú na výletoch v prírode, na dovolenkách, keď nemáte alebo nechcete brať so sebou kočík. Dieťatko si po námahe rado oddýchne, prípadne aj pospí. 
 • Aktívni rodičia Manducu využijú aj pri starších deťoch. Celodenné výlety či turistika je pre ne ešte veľkou záťažou (mamííí, ja už nevládzem...), Manducu viete v prípade potreby ľahko použiť a v batožine Vám nezaberie veľa miesta. Je to rozhodne pohodlnejšie ako nosenie na rukách:) Prípadne sa dieťa v nosiči môže prestriedať s mladším súrodencom.  

 

Z akého materiálu je Manduca vyrobená?

Manduca XT je vyrobená zo 100% biobavlny. Bezpečná spona má trojité istenie. 
Všetky komponenty sú vyrobené z kvalitných trvanlivých materiálov. YKK zips neobsahuje nikel. Zipsy sú podložené polstrovaním, aby netlačili vás ani bábätko.
 

Čo robiť, keď sa zašpiní?

Manducu môžete prať v práčke na jemný program, pri teplote do 30°C. Na pranie použite šetrný prací prostriedok, nepoužívajte bieliace prostriedky a aviváž. Nesušte v sušičke,  ani na priamom slnku (hlavne tmavé farby.) Pred praním a skladovaním zapnite všetky spony.
 

Čo všetko je v balení?

V balení nájdete kompletne všetko príslušenstvo. Nie je potrebné dokupovať ZipIn, kapucňu ani žiadne iné doplnky. V balení nájdete aj podrobný návod s informáciami ako nosič správne nastaviť. Nosič je plne funkčný bez dokupovania ďalších častí.

 
 
Ako používať nosič Manduca?

 

Výhodou Manduca nosiča sú tri polohy nosenia – na bruchu, na chrbte a na boku. Vpredu sa bábätko môže upokojiť pri počúvaní tlkotu srdca tak ako bolo zvyknuté z bruška. Nosenie vzadu je pohodlné napríklad na turistiku a nosenie na boku je ďalšou možnosťou využitia, ak chceme mať bábätko pri sebe a zároveň mať voľné ruky a dopriať mu výhlad.

Nasadiť nosič Manduca určite zvládnete, je to veľmi jednoduché a každé balenie obsahuje podrobný návod ako správne nasadiť nosič Manduca.

 

1. Ako prvé si zapneme bedrový pás, ktorý si dotiahneme tak, aby nám bolo pohodlne. 

Pracka na bedrovom páse je zabezpečená trojbodovým bezpečnostným zapínaním.  

 

Manduca Bedrový pás


 2 Potom vložíme dieťatko tvárou k nám a zároveň pokým jednou rukou pridŕžame dieťa, druhou si nasadíme ramennné popruhy.

 

Bábätko v Manduca nosiči

 

  

3. Nakoniec zapneme pracku na chrbte.

 

Manduca nosič - nosenie v polohe M   

 

Ako nosiť ergonomicky

Dôležité pri nosení dieťaťa je správne ergonomické nosenie tak, že nožičky vytvárajú písmeno M a chrbátik je zaguľatený. Látka medzi kolienkami siaha od kolienka po kolienko (je vystretá).Dôležité je nosiť bábätko vždy tvárou k nosiacemu. Či už je vpredu, alebo na chrbte, vždy majte bábätko otočené tvárou k vám.

 

Prečo nie je vhodné nosiť dieťa tvárou od seba?

 

Pri nosení dieťaťa s tvárou smerom od nosiaceho dochádza k nefyziologickej polohe, ktorá vytvára tlak na vnútorné stehná dieťaťa a spodnú časť chrbtice. „Klokanky“ nezabezpečujú správnu oporu nôh, ktorá môže spôsobiť, že sa dojčatá „vyklopia“ dozadu a umiestnia ich do nebezpečnej „dutej zadnej polohy“. Na ramená dieťaťa a zároveň aj hrudníka je vyvíjaný tlak, ktorý môže podporiť zatiahnutie ramien a o to viac prehĺbiť chrbát. Z dôvodu slabých brušných svalov a nepostačujúcej podpory nôh je tak chrbtica narovnaná a často hypertextovaná. V prípade, že dieťa zaspí, neergonomický nosič poskytuje nesprávnu oporu hlavy a krku. Hlava dieťaťa nie je v takomto nosiči dostatočne fixovaná, dochádza k drobným otrasom hlavy, a teda k neúmernému namáhaniu ciev ale aj neurologických centier.

Video návod Manduca XT - Ako správne nosiť  

Video návod Manduca XT - Ako správne nosiť novorodenca 

Manduca XT Ergonomický nosič pre deti

Dodatočné parametre

Kategória: Nosiče detí Manduca
Hmotnosť: 1 kg
Manduca XT (rastúci nosič):

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: