Storchenwiege Šatkový Ergonomický nosič Tyrkys

Kód: SW174
Neohodnotené
Značka: Storchenwiege
€118
Skladom do 3 dní

Ergonomický nosič, ktorý je vhodný od novorodenca až po cca 15kg. Šatkový nosič, ktorý spája výhody šatky (dokonalé prispôsobenie sa bábätku) a nosiča (žiadne komplikované úväzy). 

Detailné informácie

Podrobný popis

Šatkový nosič Storchenwiege pre bábätko

Ergonomický ako šatka, jednoduchý ako nosič, pohodlný pre bábätká aj rodičov.

5 základných informácií k nosičom Storchenwiege:

-          spája výhody ergonomického nosenia v šatke a jednoduchosti nosiča

-          vhodný od narodenia (od 3,5kg) do 15kg

-          nosenie na bruchu a na chrbte (na chrbte odporúčame až pri starších deťoch)

-          dokonalé prispôsobenie vďaka doťahovaniu bedrového pása, chrbtovej opierky, bokov nosiča aj kapucni

-          možnosť stiahnuť celú hornú hranu nosiča (oceníte práve pri novorodencoch)

-          ramenné pásy sú dostatočne dlhé, čo oceníte napríklad pri striedaní sa s partnerom – bez problémov si môžete nosič prestriedať a uviazať podľa svojej konfekčnej veľkosti

Nosič Storchenwiege je šatkový nosič, ktorý je určený na nosenie detí od 3,5kg do 15kg. Najčastejšie je využívaný ako prvý nosič pre novorodenca. Je to hlavne vďaka tomu, že ako šatkový nosič sa dokáže dokonale prispôsobiť už najmenším bábätkám. Doťahovanie a nastavenie nosiča je možné hneď na viacerých miestach, čím sa docieli dokonale prispôsobenie novorodencom.

Nosenie je možné vpredu aj vzadu na chrbte. Nosenie na chrbte sa však odporúča až pri starších deťoch, novorodenci musia byť vpredu pod vašim dohľadom.

Nosič bol vytvorený predovšetkým s ohľadom na nosenie novorodencov a má skvelé recenzie medzi mamičkami po celom svete.

Ergonomický nosič od narodenia

Nosič Storchenwiege je veľmi variabilný, môžete ho dotiahnuť a roztiahnuť podľa potreby na rôznych miestach. Nemecká firma Storchenwiege si dala za cieľ vyrobiť nosič, ktorý sa bude dobre prispôsobovať rôznym veľkostiam mamičiek a oteckov.

Novorodenci majú až prekvapivo rozmanité telesné vlastnosti – pomer dĺžky končatin k trupu, svalovú aktivitu, ale aj hmotnosť. Toto všetko nosič Storchenwiege zohľadňuje a dokáže sa prispôsobiť každému bábätku podľa potreby. Chrbtovú opierku nosiča je možné doťahovať na všetkých 4 stranách pre dokonalé prispôsobenie. 

-          Na bedrovom páse je možné jednoducho nastaviť akúkoľvek šírku chrbtovej časti. Vďaka tomu zaistíte dieťaťu správnu polohu bedrových kĺbov, ktorá zaisťuje ich zdravý vývoj.

-          Taktiež je možné nastaviť boky nosiča. Vďaka stiahnutiu bočných pásov sa výška a „objem“ nosiča zmenší a poskytne dostatočnú oporu aj malému bábätku. Ako postupne bude rásť, budete pásy postupne povolovať.

-          Bezpečné zaistenie hlavičky – je veľmi dôležité a pri týchto nosičoch máte hneď 3 možnosti: 

 1. Môžete si stiahnuť celú hornú hranu nosiča. Toto stiahnutie sa používa výhradne u novorodencov.
 2. Posunutím malých krúžkov na ramenných pásoch sa tieto pásy zúžia. Miminko tak má viac priestoru pri hlavičke, môže s ňou lepšie otáčať a má aj väčší výhľad. Aj toto stiahnutie sa používa hlavne pri novorodencoch.
 3. Tretia možnosť je kapucňaktorá sa pre novorodencov kompletne stiahne a upevní len na jednu pracku. Tým vytvorí diagonálnu oporu, ktorá hlavičku zaistí, ale zároveň miminku umožní otáčať hlavu podľa potreby, čo je veľmi dôležité pre bezpečnosť pri nosení.

Ergonomický nosič od narodenia

Všetky tieto parameter sú nastaviteľné, vďaka čomu je nosič veľmi podobný noseniu v šatke. Nemusíte sa obávať, že budete nosič zakaždým dlho nastavovať. Po prvotnom nastavení a podoťahovaní vám nosič zostane pripravený na ďalšie použitie a následne ho poupravujete až keď bábätko trošku porastie.

Materiál nosiča Storchewiege: 100% bavlna, certifikovaná Öko-Tex v kategórii pre deti do 2 rokov.

Certifikácia a testy Storchenwiege nosičov

Öko-Tex Standard 100 je vo svete najuznávanejšia značka pre textil, ktorý je testovaný a preverený ohľadom obsahu škodlivých látok. Textílie, ktoré túto značku obdržia, sú zárukou kvality a zdravia pre vás a vase deti. Deti potrebujú skutočne mimoriadnu ochranu. Šatky a nosiče sú preto testované podľa tých najprísnejších kritérií Öko-Tex Standard.

Šatky a nosiče prichádzajú do tesného kontaktu s detskou pokožkou. Látka nesmie uvoľňovať formaldehyd a nesmie púšťať farbu pri kontakte so slinkami a potom bábätka.

Látky, z ktorých sú Storchenwiege nosiče šité, prechádzajú každý rok testom v nezávislých inštitútoch autorizovaných značkou Öko-Tex Standard a to na dobu ďalších 12 mesiacov. Po uplynutí tejto doby je testovanie vždy opakované. Môžete tak mať istotu, že použité materiály sú bezpečné a zdravotne nezávadné.

Návod, ako nastaviť Storchenwiege nosič pre male bábätko / pre novorodenca

S každým kúpeným nosičom vám príde aj podrobný návod, ako nosič používať a nastaviť. V tomto prípade odporúčame návod určite prečítať, aby vám neunikla žiadna dôležitá informácia. V prípade, že nosič začínate používať pre novorodenca, odložte si ho aj na neskôr, zíde sa vám napríklad keď začnete nosiť na chrbte. Ak náhodou návod nemáte, môžete nám pokojne napísať a odošleme vám ho (aj keď ste nosič zakúpili u iného predajcu).

Pokiaľ sa potrebuje poradiť, alebo hľadáte akékoľvek informácie, odporúčame stránky a diskusie na overených internetových stránkach – u výrobcu alebo predajcu nosičov. V iných “mamičkovských” diskusiách a na sociálnych sieťach nebudete mať istotu, že sa k vám dostane správna rada, prípadne si z množstva rád vytvoríte chaos a nebudete sa vedieť zorientovať. Pokojne nám napíšte.

Malá rada na záver – k nosičom Storchenwiege nájdete podrobné videá k nastaveniu nosičov aj na You Tube.

Nemusíte sa báť nosič poriadne dotiahnuť. So správne dotiahnutým nosičom sa vám bude nosiť pohodlne a neposunie sa vám ťažisko nižšie. Iba v dobre dotiahnutom nosiči sa dá bábätko správne napolohovať. Keď sa predkloníte (hlavičku pridržíme), bábätko by sa od vás nemalo “odlepiť”. Netreba sa toho báť.

Najčastejšia chyba pri nosení v nosičoch býva aj tá, že bábätko nie je správne podsadené. Nezabúdajte, že kolienka musia byť vyššie ako zadoček. Musia byť do písmena M, na žabku. Zároveň by nemalo byť ako podsadené až moc. Na Storchenwiege nosičoch sa môžete riadiť štítkom, ktorý je v strede. Štítok je pri správnom podsadení vždy vidieť. Nie je schovaný pod zadočkom.

Ak si chcete prečítať viac o správnom ergonomickom nosení, prečítajte si náš článok s ukážkami.

Prvé naviazanie

Ak viažete prvýkrát, nemusí to byť hneď úspech a spiace bábätko za pár sekúnd. Aj pre ne je to nová skúsenosť a potrebuje zistiť “čo sa to tu deje”. Nevzdávajte sa po prvom pokuse. Môže to byť aj tým, že prvé naviazanie trvá väčšinou dlho, kým získate zručnosť. Po čase to už zvládnete za pár sekúnd. Pokiaľ vám bábätko plače, je škoda to v týchto začiatkoch vzdať. Ideálne je po naviazaní začať trocha chodiť, alebo pohupovať sa s ním napríklad na fit lopte. Uvidíte, že sa bábätko po chvíľke upokojí.

Nosenie a bedrové kĺbiky

Dr. Ewald Fettweis, popredný nemecký odborník na problematiku detských bedrových kĺbov (napísal k tejto téme aj knihu Hüftdysplasie - Sinnvolle Hilfen für Babyhüften), odporúča nosenie detí z dvoch dôvodov:

Prvý dôvod je správna podpora rozvoja bedrových kĺbov. Druhým dôvodom je tzv. Bonding. Pod bondingom sa myslí blízky vzťah medzi nosiacim rodičom a noseným bábätkom. U matiek a otcov je často prítomná emocionálna túžba mať bábätko stále pri sebe. Rodičia vedia, že pri nosení je kľudnejšie a spokojnejšie, lebo potrebuje telesný kontakt. Psychológovia a mnohí detský lekári z týchto dôvodov nosenie podporujú.

Vo všeobecnosti platí, že vo väčšine prípadov vznikajú po narodení problémy s bedrovými kĺbmi preto, lebo sú nožičky predčasne a príliš rýchlo z pôvodného prenatálneho pokrčenia naťahované a potom sa z dôvodu nedostatočnej kĺbovej opory vymknú z panvy. Nosenie vedie v ideálnom prípade k zabráneniu predčasnému naťahovaniu nôh, pričom zaisťuje správne “centrovanie”.

Nosenie a vzťahová výchova

Nosenie detí je súčasťou vzťahovej výchovy. Patrí medzi základné potreby bábätka. Tak ako bolo nosené počas tehotenstva, je to pre ne prirodzené aj po pôrode a v prvých mesiacoch života. Navyše je vedecky dokázané, že sa nosením zlepšuje šanca deti na bezpečnú väzbu s mamou (s rodičmi).

 

Šatkové nosiče Storchewiege - podrobnosti:

 • Minimálny vek: od narodenia
 • Odporúčaný vek nosenca: 0 - 36 mesiacov (do 15kg)
 • Pozícia nosenca: vpredu a vzadu
 • Druh nosiča - Mei-Tai
 • Certifikát - Oekotex 100
 • Váha bábätka - 3,5 až 15 kg
 • Krajina výroby: Nemecko
 • Rozpätie bedrového pásu - 80 - 149 cm
 • Materiál - 100 % bavlna
 • Gramáž - 202 gr/m2

Dodatočné parametre

Kategória: Nosiče detí Storchenwiege
Hmotnosť: 0.1 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

logo-storchenwiege_org

Storchenwiege je známa svojou dlhoročnou tradíciou výroby šatiek a nosičov pre deti. Šatky aj nosiče  sú vyrobené z kvalitných materiálov, ktoré zabezpečujú pohodlné a bezpečné nosenie pre dieťa i rodiča. Produkty od Storchenwiege sú navrhnuté s dôrazom na detail a ergonómiu, aby poskytovali optimálnu oporu. Sú obľúbené medzi rodičmi po celom svete pre svoju spoľahlivosť a kvalitu. Firma Storchenwiege sa zameriava nielen na výrobu šatiek a nosičov, ale aj na udržateľnosť a ekologickosť svojej výroby. Značka Storchenwiege ponúka široký výber farebných a vzorových možností, aby si každý rodič mohol vybrať šatku alebo nosič podľa svojich preferencií. Šatky od Storchenwiege sú odolné voči opotrebeniu a môžu byť používané dlhodobo bez toho, aby sa poškodili. Firma Storchenwiege je považovaná za jedného z lídrov v oblasti výroby šatiek a nosičov pre deti vďaka svojej kvalite a spoľahlivosti. Storchenwiege si udržuje vysokú úroveň spokojnosti zákazníkov a pokračuje v inováciách a zlepšeniach svojich produktov.