Spací vak s nohami

Detské spacie vaky s nohami sú ideálnym riešením pre deti, ktoré sa radi hýbu a neobľubujú obmedzený pohyb počas spánku. Alebo aj pre tie, ktoré sa v noci často odkopávajú spod perinky. A aj pre tie, ktoré po postieľke putujú a je úplne bez šance, aby ste ich ráno našli prikryté tak, ako ste ich večer uložili do postieľky. Našli ste sa v tomto zozname? Tak čítajte ďalej. Poradíme vám, ako správne vybrať, aký materiál sa hodí na ktoré ročné obdobia, ale aj to, ako vybrať správnu veľkosť.

Spacie vaky s nohami sú navrhnuté tak, aby poskytovali maximálnu voľnosť pohybu a komfort počas celej noci. Ich praktický strih s nohami umožňuje dieťaťu ľahko vstať a pohybovať sa, napríklad ísť na záchod alebo sa napiť vody, čo je veľkou výhodou nielen pre jeho pohodlie, ale aj pre jeho samostatnosť. A vy nemusíte dávať pozor, či je v noci prikryté a neprechladne.

Detské spacie vaky s nohami sú vyrobené z kvalitných materiálov, ktoré sú jemné k detskej pokožke a zabezpečujú optimálnu teplotu počas spánku. Ich priedušný materiál tiež zabezpečuje to, že dieťa nebude mať pocit, že mu je v spacom vaku teplo alebo zima. Výber detského spacieho vaku s nohami by mal byť dobre zvážený, pretože správny vak môže prispieť k zdravému a pokojnému spánku dieťaťa. S detskými spacími vakmi s nohami od renomovaných značiek ako Kaarsgaren si môžete byť istí, že vaše dieťa bude mať pohodlný a bezpečný spánok každú noc.

Nezabudnite si vybrať správnu veľkosť, aby dieťa mohlo voľne pohybovať nohami a zároveň malo dostatok priestoru na pohodlný spánok. S detskými spacími vakmi s nohami bude mať váš malý drobec vždy sladké a pohodlné sny.

Letné spacie vaky s nohami

Letné spacie vaky, tak ako napovedá názov, sú samozrejme vhodné na leto, prípadne na teplejšie jarné a jesenné noci. Veľmi záleží aj na tom, akú má dieťa v spálni teplotu. Či ste skôr priaznivci lepšie vykúrených izieb, alebo skôr radi vetráte a zaspávate pri nižších teplotách. Ďalším faktorom je aj vrstva oblečená pod spacím vakom. Zohľadniť treba aj pyžamko - či má krátky alebo dlhý rukáv, a taktiež materiál z ktorého je pyžamo. Flísové a huňaté pyžamá sú viac hrejivé ako tenké bavlnené pyžamko. Teplotou v miestnosti a výberom správneho pyžama si využijete letný spací vak pokojne aj od jari do konca jesene. V neposlednom rade je potrebné zvážiť aj teplotný komfort aký dieťa vyžaduje. Niektoré deti sa v noci viac potia a je im skôr teplo ako zima a niektoré deti sú skôr zimomravé a potrebujú v noci viac zohriať. 

Obľúbenými materiálmi spacích vakov na leto sú bambus a bavlna.  

Bambusové spacie vaky pre deti sú vyrobené z prírodných vlákien, čo zaručuje ich jemnosť a prirodzenosť na detskej pokožke. Ich antibakteriálne vlastnosti a schopnosť regulovať teplotu robia z bambusových spacích vakov ideálne riešenie pre teplejšie noci. Bambusové vlákna sú navyše hypoalergénne a šetrné k detskej pokožke. Tieto spacie vaky majú mäkkú a príjemnú textúru, ktorá poskytuje pocit luxusu a pohodlia, čo je pre spánok detí veľmi dôležité. 

Letné bavlnené spacie vaky sú ideálnym riešením pre teplé letné noci, pretože ich ľahký a priedušný materiál zabraňuje prehriatiu dieťaťa. Ich bavlnená textúra je jemná k detskej pokožke a zabezpečuje komfortný spánok bez pocitu prehrievania alebo podráždenia. Letné bavlnené spacie vaky majú schopnosť absorbovať pot a udržať dieťa suché a pohodlné počas celej noci. Tieto spacie vaky sú ušité bez vnútornej zatepľovacej vrstvy. Výber letného bavlneného spacieho vaku pre vaše dieťa je skvelým spôsobom, ako zabezpečiť, že sa mu bude dobre spať aj počas teplých letných nocí a bude mať pokojný a bezstarostný spánok.

L

Celoročné spacie vaky s nohami

Celoročné spacie vaky, ako už z názvu vyplýva, sú vhodné na každé ročné obdobie. Prečo je to tak? Hlavne vďaka kvalitným materiálom z ktorých boli vyrobené. Medzi tieto materiály patri hlavne merino vlna o ktorej ste už určite počuli. Pochváliť sa môže nielen prírodným zložením, ale aj skvelými hrejivými vlastnosťami. Je totiž termoregulačné, to znamená, že v zime vás zahreje a v lete príjemne chladí. Merino vlna absorbuje vlhkosť vďaka čomu sa dieťatko nespotí a bude sa cítiť príjemne, je to priedušný a trvácny materiál a má antibakteriálne vlastnosti. Mohli by sme ho ospevovať donekonečna, ale najlepšie je vyskúšať ho na vlastnej koži. Nie náhodou patrí medzi naše najpredávanejšie spacie vaky práve spací vak z merino vlny.  Jedinou jeho nevýhodou, ktorá sa však vyváži komfortom a celoročným využitím, je vyššia cena.

 L (1)

 

Zimné spacie vaky s nohami

V ponuke detských spacích vakov s nohami nechýbajú ani zimné spacie vaky. Spravidla bývajú zateplené špeciálnym hrejivým rúnom, ktoré udrží bábätko v teple počas celej noci. Tieto spacie vaky bývajú pre pridanú vnútornú vrstvu trochu hrubšie, čo však vôbec nie je na škodu. Práve vďaka vnútornému rúnu sú mäkšie a viac pripomínajú prikrytie perinkou. Hlavne v zimných mesiacoch môže byť nočné odkopávanie sa spod perinky a cestovanie po postieľke dôvodom, že dieťatko v noci prechladne a nezostane v teple počas celej noci. Zimné spacie vaky tieto problém vyriešia za vás a už sa v noci nemusíte ubezpečovať, či je drobec zakrytý a nie je mu zima.

Zateplené zimné spacie vaky od Kaarsgaren majú všité špeciálne rúno Valtherm s gramážou 120g/m². Toto rúno je priedušné a zároveň má tepelno-izolačné vlastnosti. Vďaka ultra tenkým vláknam je v materiáli Valtherm zabezpečená vysoká funkčnosť tepelnej izolácie aj pri redukovaných hrúbkach materiálu. To znamená, že spací vak nie je veľmi hrubý a je zároveň hrejivý. Je antialergický, neobsahuje žiadne alergény, zachováva výborné izolačné schopnosti pri opakovanom praní a má nízku nasiakavosť. 

L (2)