10 Tipov - Hračky pre ročné deti

Akú hračku pre ročné dieťa? Vybrať správne nie je vôbec jednoduché, ale je to veľmi dôležité. 

Deťom sa v prvých rokoch života vyvíja mozog a potrebujú správnu stimuláciu, potrebujú objavovať všetko naokolo a sú veľmi zvedavéNapísali sme pre vás zoznam 10 tipov na hračky pre ročné deti, ktoré sú veľmi praktické, užitočné, podporujú jemnú motoriku a správny rozvoj detičiek.

Pyramídy a stohovacie hračky

S pyramídami a stohovacími hračkami ste sa už určite stretli aj skôr ako v 12 mesiacoch. Ide o prirodzené skúmanie vecí naokolo, ktorým si deti precvičujú jemnú motoriku a priestorové videnie. Nehovoriac o tom, že je veľká sranda búrať komín, ktorý tato práve postavil :) Pre úplne najmenších odporúčame stohovacia veža od Mushie, ktoré sú vhodné už od 6 mesiacov. Použiť ich môžete na množstvo aktivít, vo vani aj na pieskovisku a budete prekvapení, koľko zábavných aktivít dokážu deti vymyslieť s na prvý pohľad tak jednoduchou hračkou.

Dizajn bez názvu (1)

 

Moja prvá knižka

Nie je knižka ako knižka. Pre najmenších už nájdete množstvo krásnych knižiek, ktoré sú prispôsobené detským rúčkam. Ak hľadáte niečo všeobecné na tréning rečových schopností, odporúčame mini knižnicu Moja prvá knižnica Slovíčka. Veselé obrázky dieťa motivujú spoznávať okolitý svet. Ponúka šesť malých leporel, ktoré batoľatám predstavia predmety z ich každodenného života. Nájdete v nej knižky: Farby, Dobrú noc! Oblečenie, Počítanie, Hračky, Jedlo. Tieto knižky naučia detičky počítať, rozpoznávať farby, časti oblečenia a rôzne druhy jedál, ale predovšetkým budú rozvíjať ich slovnú zásobu.


Prvé knižky pre najmenších

Na druhej strane, obľúbené sú aj básničky a riekanky, ktoré sa deťom páčia už od nepamäti. Spomínate si na Ťap,Ťap, ťapušky? Alebo na Varila myšička kašičku? Tu ich nájdete hneď niekoľko v jednom a táto knižka určite nezapadne prachom. Je interaktívna, zábavná a popri čítaní sa aj naučíte prvé krátke riekanky.

Dizajn bez názvu (4)

 

Vkladačky

Vkladačky sú veľmi zábavnou hračkou. Viete ako krásne sa deti vedia sústrediť, keď tými malými rúčkami skúšajú napasovať správny tvar do správneho otvoru? S takýmito triediacimi boxami si deti výborne precvičia jemnú motoriku a sústredenie. Zíde sa im to neskôr v škôlke, ale aj v škole. Zoznámia sa s rôznymi tvarmi a my sme vybrali túto krásnu drevenú vkladačku od JaBaDaBaDo, ktorá má okrem krásneho dizajnu aj praktický šuplíček, kde si deti poodkladajú hviezdičku, kocku, valček a trojuholník.

vkladačka

 

Prvý mobil a prvý fotoaparát

Áno, je to tak. S mobilom v ruke vás už určite videli. A nie raz. Fotiť vás už tiež určite videli a to tiež asi tisíckrát. Deti chcú robiť presne to čo my. Sme pre nich vzorom a inšpiráciou, s tým nič nenarobíme, aj keď ide o telefón. Budú odkukávať to čo robíte vy a jasné, že tiež budú chcieť zavolať babke alebo si odfotiť maminu a tatina, tak ako si vy fotíte ich. Mobilom sa asi nevyhnete. (Dobrá správa je, že to môžete využiť vo svoj prospech - skúste to napríklad pri jedení zeleniny. Keď vás budú vidieť s akou radosťou chrúmete mrkvičku a kaleráb, určite neodolajú.)

Drevený hračkársky fotoaparát

Detský drevený mobil so zvukmi

 

Hračky do vody

3 Neoprénové loďky budú sú skvelou hračkou do vody pre deti od 6 mesiacov. Vyrobte si z lodičky vlastnú malú spršku - otočte lodičku hore nohami, naplňte ju vodou a pozorujte, ako z dierok v "plachte" vyteká voda. Hra rozvíja kreativitu, reč a fantáziu, ale hlavne prinesie kopu zábavy. Deti si častokrát  pri hre vytvárajú príbehy pomocou napodobňovania a porovnania. Táto zaujímavá textilná hračka je vyrobená z kvalitného rýchloschnúceho materiálu.

Hračky do vody pre najmenších Lodičky

 

 

Dúhové multifunkčné hračky

Nádherná drevená dúha, ktorá je už sama o sebe krásnym doplnkom do izbičky, ale stáť na poličke len tak nezostane. Už na prvý pohľad zaujme krásnymi farbami a možností ako sa s ňou zahrať je viacero. Poskytuje množstvo variácií na hranie - tunely, dráhy, labyrinty, triedenie, učenie sa farieb, stohovacie hry, mosty, hojdačky a domčeky pre bábiky aj plyšákov ...ide naozaj o univerzálnu hračku podporujúcu kreativitu detí. 12 drevených oblúkov vytvára dúhu, ktorá je didaktickou hračkou s prvkami montessori a nikdy vás nezačne nudiť. 
Skvelá hračka na rozvoj fantázie, jemnej motoriky, koordinácie oko-ruka, logického myslenia, ale aj na učenie farieb a tvarov.

Drevená dúha pre najmenších XXL

Obdobie od 1 roka je obdobím vývinu reči a jemnej motoriky. Doteraz sa učili sedieť, loziť, stáť a čoskoro začnú už aj chodiť. Ďalší vývin detičiek môžete podporiť vhodnými hračkami. So správnymi hračkami sa naučia základné farby a tvary, trénujú si presnosť, logické myslenie, ale aj trpezlivosť a sústredenie. Každé "obyčajné" hranie sa je zároveň učením sa nových vecí a výborným tréningom zručností. 

Nezabúdajte ani na spoločný čas strávený s dieťaťom - ten je najdôležitejší, ale spestriť si ho môžete krásnymi hračkami.