Čo si zbaliť na výlet? Našich 5 tipov.

Ahojte rodičia!

Leto už klope na dvere a pomaly sa blíži čas výletov a dobrodružstiev s deťmi.

Vieme veľmi dobre, že s deťmi je to niekedy ťažšie ako ťažké a po dovolenke by sa vám zišla ešte jedna dovolenka bez detí. Máme doma troch mini človiečikov, ktorí dajú zabrať, ale z každého výletu si nesieme aj tak kopu zážitkov. Napísali sme pre vás zopár tipov, ako si tieto výlety spríjemniť a radi sa s nimi podelíme. Stačí sa len dobre pripraviť, správne pobaliť a nič vás neprekvapí.

Tak čítajte ďalej – zopár vecí, ktoré určite nesmú chýbať a potom už len dobrá nálada do vrecka a užívanie si letného počasia pri vode, na prechádzkach, na pikniku, aj v záhrade u babičky.

Čo si zbaliť na výlet? Našich 5 tipov

Asi vás to neprekvapí, ale neprekvapí vás ani to, že veľa ľudí zabúda – pitný režim je základ. Vodička musí byť. Vo fľaši, alebo vNerezová termofľaša z nehrdzavejúcej ocele termoske, berte ju vždy a všade so sebou. To, že si nebudete kupovať džúsiky a sprajtíky kade-tade, pomôže hneď trojnásobne – zdraviu vášho drobca, zdraviu vašej peňaženky a zdraviu planéte! Tak prečo nie?

V dnešnej dobe už nájdete množstvo krásnych, zdravých, kvalitných fliaš na pitie, ktoré si obľúbia aj vaše deti. Pozrite si napríklad zdravé fľaše na pitie, alebo Equa fľaše. Oboje sú zo zdravotne nezávadných materiálov, odolné a šetria životné prostredie. Neobsahujú Bisfenol A (to si treba všímať na všetkých fľašiach a obaloch na potraviny), ktorý negatívne pôsobí na zdravie. Štúdie tiež preukázali, že má negatívne účinky na fungovanie imunitného systému človeka, u detí spôsobuje hyperaktivitu, problémy s pozornosťou.

Náš tip je rodinná termoska  nerezová termofľaša, ktorú využijete aj vy a poslúži vám naozaj dlho. Je pevná a odolná a ak ju nestratíte, zabalíte ju ešte deťom na internát, keď ich budete vyprevádzať do sveta. Termofľaše majú aj ďalšie svoje výhody – v lete vám postrážia nápoj, aby z neho nebola teplá …nie moc chutná voda a v zime naopak, udržia čajík teplý, aby nevychladol.

A všetky majú pevné šróbovcie uzávery, aby sa nepooblieval ruksak. To oceníte určite!

 

Krok dva je hlávka chránená pred slnkom. Nechceme žiadny úpal ani spálené červené krky. Večer by nedopadol dobre. Takže pozrite si legionárky a šup s nimi do ruksaku. Využijete ich celé leto, dobre držia na hlavičke a sú veľmi spratné! Ak máte veľa vecí, veľa detí a málo rúk, ako to už zvykne bývať, tá spratnosť sa veľmi zíde. Oproti slameným klobúkom a pevným šiltovkám, ktoré zaberajú miesto, má legionárka veľkú výhodu - zmestí sa aj do vrecka. Predstavte si situáciu – ste s deťmi na výlete, papajú zmrzlinu, v jednej ruke máte pitie, v druhej utierky, v tretej ruksak, v štvrtej vlastnú zmrzlinu (už dávno roztopenú) a do tej piatej vám podávajú klobúk, ktorý teraz na chvíľu nechcú…s legionárkou je to trochu jednoduchšie, šup do vrecka.Legionárka / šiltovka pre najmenších

 

Dózičky a boxy. Kopa dózičiek patrí k detstvu, lebo bagetka, koláčiky, hrozienko, jahôdky, jabĺčko a kopec ďalších drobností treba zobrať so sebou. Pred odchodom síce môžu mať plné bruško, ale už v aute vás možno prekvapí otázka “Mamiiiiiii? Čo máme papať?”. Šťastie praje pripraveným a keď sa nezastavíte na pumpe po sladkosti, opäť ušetríte trojnásobne – zdravie detí, peňaženky aj planéty.

Našim tipom je termobox na jedlo, aby žemličky, jogurt aj ovocie so zeleninou ostali čerstvé. 

Nielen pre milovníkov piknikov, ale aj častých výletníkov a rodičov s menšími deťmi je skvelým pomocníkom cestovný príbor. Príbor v praktickom púzdre, kam si ho môžete potom odložiť aj neumytý a využijete ho napríklad pri kŕmení malých drobcov, alebo aj v rámci hygieny, keď chcete deti kŕmiť radšej vlastným príborom. Obsahuje kompletný príbor - vydlička, lyžička a nôž - z nehrdzavejúcej ocele, aby vám vydržal čo najdlhšie. 

 

Box a fľaša pre detiA ešte posledný tip na záver – nepremokavé vrecko. To je pri malých deťoch tááák užitočné. Nepremokavé vrecko využijete napríklad na náhradné suché oblečenie. Alebo na plienky. Alebo na špinavý podbradník. Na zvyšok jablka, ktorý nie je kam vyhodiť. Na blatové tričko a ozmrzlinované gate. Na vlhčené utierky a osoplené servítky. Na vyžmýkané plavky, alebo vlhký uterák. Na čokoľvek. Stále ho nosíme v ruksaku a zatiaľ sa vždy zišlo.

 

 

Dúfam, že sme aspoň trochu pomohli a poradili.

Prajeme vám krásne leto plné zážitkov.