Fľaša do školy

Fľaša na vodu pre deti, či už do škôlky alebo do školy, je potrebné vyberať dôkladnejšie ako sa na prvý pohľad zdá.

Ráno im naberiete do fľaše vodu a pravdepodobne tam pobudne pár hodín, kým si naberú čerstvú, alebo kým prídu domov. Preto by mala byť fľaša na vodu do školy z kvalitných materiálov. Prešli sme si mnoho recenzií a podrobných popisov detských fliaš a vybrali sme pre vás fľaše od Zdravá láhev a Equa.

Fľašu do školy sme okrem zdravotného hľadiska vyberali aj podľa váhy – do školy je vhodná fľaša s nižšou váhou a podľa jednoduchosti manipulácie, aby ju zvládlli otvoriť a zavrieť aj menšie deti.

 

Zdravá láhev je česká firma, ktorá vyrába fľaše pre deti z materiálov, ktoré sú špeciálne vyvinuté pre lekárske a farmaceutické účely. Tento material (polypropylén) sa využíva napríklad pri vnútrotelových aplikáciách u pacientov, na jednotkách intenzívnej starostlivosti a všade tam, kde sú kladené najvyššie nároky na ochranu a bezpečnosť ľudského zdravia. Na výrobu detských fliaš je tento material ideálny. Je zdravotne nezávadný a nemusíte sa báť, že sa z fľaše vylúhujú akékoľvek škodlivé látky. Zdravé fľaše pre deti sú bez ftalátov, bez zmäkčovadiel, bez BPA a BPS, čím si určite zaslúžia svoj názov. Vyberajte naozaj pozorne, chránite tým zdravie svojich detí a svojich najbližších.Fľaša na vodu pre deti do školy

 

Zdravé fľaše majú ešte jednu veľkú výhodu, nenasávajú pachy a netvoria sa v nich plesne. Samozrejme za predpokladu, že neostane na spodku tašky zopár dní nenápadne ležať. Túto fľašu, tak ako akúkoľvek inú, je potrebné umývať. Umýva sa naozaj jednoducho. Vďaka širokému hrdlu vám do nej vojde akákoľvek kefka, hubka, alebo čokoľvek čo na umývanie používate. Môžete ju využiť na horúce nápoje (až do 100°C),  ľadové aj sýtené nápoje. Spĺňa všetko čo má fľaša na vodu pre deti spĺňať.

 

Čo sa nám na zdravej fľaši najviac páči:

  1. Veľmi jednoduchá údržba – vo väčšine prípadov (po použití s čistou vodou) ju stačí vypláchnuť v teplej vode, ale pokojne ju môžete umývať v umývačke riadu aj na dennej báze. Vždy je dôležité nechať fľašu dobre vyschnúť a skladovať ju neuzavretú.
  2. Môžete ju vyvárať. Ak máte menšie dieťatko a chceme mať istotu, alebo sa vám fľaša zašpinila, môžete ju vyvariť vo vriacej vode.  Stačí nabrať hrniec s vodou, nechať zovrieť a fľašu do nej na 5 minút vložiť.
  3. Jednoduché plnenie vďaka širokému hrdlu oceníte napríklad pri plátkoch citróna, kúskoch ľadu, ale aj pri umývaní fľaše.
  4. Originálne dizajny a široký výber. Či už máte doma princeznú, milovníčku koní alebo zvieratiek, budúceho motorkára, lego maniaka alebo paleontológa…zdravá fľaša má množstvo krásnych dizajnov, z ktorých si určite vyberiete.
  5. Poznáme deti, máme doma tri, preto ako veľkú výhodu berieme aj to, že sa jednotlivé komponenty k fľaši dajú bezproblémov dokúpiť. Ak by sa náhodou niečo stratilo alebo poškodilo, všetky doplnky sa dajú dokúpiť zvlášť. Aj najmenší sosáčik, ktorý váš dinosaurus nenápadne rozhryzol (a jeden máte navyše gratis ku každej fľaši, asi je viacej takýchto dinosaurov).

 

Pitný režim detí

Detský organizmus potrebuje väčšie množstvo tekutín v porovnaní s dospelými, pretože je tvorený väčším podielom vody. Pitný režim, nielen u detí, je veľmi dôležitý. Mali by piť menšie množstvá vody, ale častejšie a to hlavne dopoludnia. Často sa dôraz na pitný režim spája hlavne s letom, ale dôležitý je celoročne. Či už máte doma malé deti, škôlkarov, alebo školákov, na fľašu s vodou určite nezabúdajte.