Bonikka Látková bábika Ivy v darčekovej krabičke

Kód: 16812
Neohodnotené
Značka: Bonikka
€14,90
Skladom
Môžeme doručiť do:
25.6.2024

Látková bábika Ivy je mäkká, jemná a vhodná už pre najmenšie deti od narodenia. Má hnedé vlásky a kvietkované šaty. Posielame v darčekovej krabičke.

Detailné informácie

Podrobný popis

Hra s bábikou rozvíja okrem jemnej motoriky aj schopnosť pomáhať, vcítiť sa, posilňuje vrodený cit pre starostlivosť a cez hrané príbehy napomáha rozvoju fantázie a predstavivosti. Keďže malé deti ešte nevedia vyjadriť svoje emócie slovami, často ich vyjadrujú práve prostredníctvom hry s bábikami, kam prenášajú kúsok svojho vlastného sveta. Jednoduchá bábika bez špeciálnych funkcií, bateriek a príslušenstva neobmedzuje detskú fantáziu a dáva dieťaťu najväčší priestor na sebavyjadrenie.

Kolekcia Chi Chi látkových bábik prináša roztomilé bábiky v krásnych darčekových krabičkách, ktoré veľmi dobre poslúžia aj ako domček pre bábiku. Dieťa si tak môže v domčeku zobrať svoju obľúbenú bábiku všade so sebou.

  • Precízna ručná práca, kvalitné vypracovanie.
  • Šaty sa dajú vyzliekať.
  • Bezpečné aj pre najmenších, vhodné od narodenia.
  • Testované podľa EU noriem.
  • Vyrobené s láskou na Srí Lanke vo fair trade podmienkach.
  • Výška cca 32 cm.

Zloženie:

  • Telo – 75% certifikovaná bavlna, 25% polyester.
  • Výplň – recyklované vlákno z PET fliaš.
  • Oblečenie – 60% bavlna, 40% polyester.

Ako vznikla Bonikka:

Bonikka sa zrodila na Srí Lanke z rodinnej tradície, ktorá vznikla v roku 1895 z jednoduchého skutku s obrovským významom. Otec daroval svojej dcére, ktorá odišla z domu, aby si založila vlastnú rodinu, porcelánovú bábiku na rozlúčku. Bábika jej mala pripomínať, aké pevné je puto rodiny, aká nekonečná je láska a podpora rodičov. Odvtedy táto bábika putovala generáciami a pripomínala ženám tieto dôležité hodnoty. Mano – dnešná riaditeľka rodinnej fabriky na výrobu hračiek DSL Lanka – dostala toto vzácne dedičstvo darom od svojej mamy. Odkaz, ktorý toto gesto nieslo, bol pre ňu tak silný, že sa roky neskôr rozhodla sprostredkovať ho oveľa mladším deťom – dievčatám a chlapcom, ktorí sa práve učia pochopiť kým sú, kam patria a čo pre nich znamená okolitý svet. A tak Mano vytvorila radu výnimočných bábik vyrobených dôkladnou ručnou prácou, zo zdravých prírodných materiálov a nazvala ich Bonikka, čo v Sinhalčine znamená „bábika“.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Poznáte príbeh Bonikka bábik? Pred viac ako 100 rokmi, daroval tatino svojej dcére, ktorá odišla z domu, porcelánovú bábiku na rozlúčku. Bábika jej mala pripomínať, aké pevné je puto rodiny, aká nekonečná je láska a podpora rodičov. Odvtedy táto bábika putovala generáciami a pripomínala ženám tieto dôležité hodnoty. Mano – dnešná riaditeľka rodinnej fabriky na výrobu hračiek dostala toto vzácne dedičstvo darom od svojej mamy. Odkaz, ktorý toto gesto nieslo, bol pre ňu tak silný, že sa roky neskôr rozhodla sprostredkovať ho oveľa mladším deťom – dievčatám a chlapcom už od narodenia. A tak Mano vytvorila radu výnimočných lákových bábik vyrobených dôkladnou ručnou prácou, zo zdravých prírodných materiálov a nazvala ich Bonikka, čo v Sinhalčine znamená „bábika“.