EQUA fľaša Equa Sand 600ml

Kód: EQ.SAN6
Neohodnotené
Značka: Equa
€9,90
Na dotaz

Fľaša na vodu pre deti EQUA - umožňujú rýchle a pohodlné pitie vďaka širokému náustku.

Detailné informácie

Podrobný popis

EQUA Detská fľaša na vodu - hlavné výhody

 

- vyrobené z kvalitných materiálov, neobsahujú bisfenol A (BPA) ani žiadne iné škodlivé látky
- odolné voči teplotám od -20℃ do +100℃

- sú vyrobené zo špeciálneho materiálu Eastman Tritan, ktorý je priesvitný a ľahký, a zároveň pevný a odolný
- vhodné na dlhodobé používanie, napríkla ako fľaša do školy
- je možné umývať ich v umývačke riadu, vďaka širokému hrdlu je umývanie jednoduché
- sú vhodné do držiaka na nápoje na školských taškach a ruksakoch, v aute alebo na bicykli
umožňujú rýchle a pohodlné pitie vďaka širokému náustku 

- každá fľaša má putko na odnesenie alebo zavesenie, čo ocenia hlavne deti 

- manipulácie (otváranie a zatváranie) je jednoduchá a ľahká, zvládnu to samostatne aj predškoláci

- cenovo veľmi výhodné oproti ostatným fľašiam

- veselé dizajny fliaš pre najmenších, ale aj pre školákov a dospelých

 

Varianty EQUA fliaš:

Objem 400ml má rozmery: výška 19 cm, priemer 6,5 cm.

Objem 600ml má rozmery: výška 21 cm, priemer 7 cm.

 

Nepretekajú - výborne tesnia

 

Fľaše EQUA sú tiež charakteristické svojou odolnosťou a pevnosťou, vďaka ktorej sa len tak ľahko nepoškodia. Pokiaľ je vrchnák fľaše správne zatvorený, netreba sa obávať pretekania ani vytekania z fľaše, keďže výborne tesní a šróbovací závit vyniká svojou nepriepustnosťou. Slúži predovšetkým na prenos vody, môže však zároveň poslúžiť aj na prenos ďalších zdravých nápojov bez bubliniek alebo čaju.

 

Aké benefity prinášajú zdravé Equa fľaše?

 

Skutočne kvalitné fľaše pre deti by mali byť v prvom rade vyrobené z materiálov, ktoré nie sú toxické ani iným spôsobom škodlivé pre detské zdravie. Neobsahujú teda nebezpečnú látku bisfenol A, ktorá má karcinogénne účinky a môže vyvolať rôzne alergie alebo hormonálne poruchy. Fľaše bez obsahu spomenutej látky sú tak ocenené certifikátom BPA free.

Detská fľaša pre deti na vodu Equa

 

Je vhodné deti viesť už od malička k tomu, aby brali ohľad na životné prostredie a svet okolo nás. Pri tom môže byť nápomocná aj vhodne zvolená zdravá fľaša, ktorá sa vďaka svojej kvalite a dlhej životnosti dá využívať dlhodobo a prakticky nepretržite. Nemusíte sa tak spoliehať na jednorázové plastové fľaše, ktoré sa budú rozkladať veľmi dlho. Súčasťou zdravotného životného štýlu, v ktorom možno deti vychovávať, je tiež pitie vody z vodovodu, ktorá chuťovo ani inak nijako nezaostáva za balenou vodou a je navyše cenovo dostupnejšia než jej balená alternatíva.

 

Zloženie a ekologická stránka zdravých Equa fliaš

 

Ideálnymi príkladmi zdravých fliaš (nielen) pre deti sú fľašky na vodu značky Equa, pre ktorých výrobu sa používa osvedčený materiál zvaný Eastman Tritan. V porovnaní s materiálom bežne dostupných PET fliaš ide o kvalitný plast typu kopolyester, ktorý sa vyznačuje odolnosťou voči teplotám od mínus 20 až do plus 100 stupňov Celzia a tak v nej Váš potomok môže popri vode či inom studenom nápoji bez bubliniek pokojne nosiť taktiež teplý čajík na zahriatie počas zimných mesiacov.

Súčasťou Eastman Tritanu nie sú žiadne škodlivé látky vo forme ftalátov, kovov či iných prvkov majúcich nepriaznivý vplyv na naše zdravie. Tento materiál je odolnejší pred rozbitím alebo poškriabaním než alternatívne sklenené fľaše so slamkou a súčasne nedodáva vode žiadnu arómu ani ju chuťovo nemení, čo rozhodne nemožno povedať o väčšine fliaš z kovov. Dá sa navyše kompletne recyklovať a tak potom, čo Vám už fľaša doslúži, nebude predstavovať záťaž pre životné prostredie a jej materiál si nájde nové využitie. Je tiež dôležité spomenúť, že časť ceny fľaše v rozsahu 10 % je určená na ekologické účely.

 

Ako sa o EQUA fľaše starať?

 

Veľmi jednoducho. Keďže fľašky EQUA sa jednoducho a rýchlo čistia vodou a bežným prostriedkom na umývanie riadu, či už ručne aleboEQUA Fľaša na vodu pre deti do školy v umývačke riadu, Vaše ratolesti ich môžu používať prakticky nepretržite počas celého dňa. Hodia sa na domáce použitie a môžu si ich tiež vziať na prechádzku, na výlet či na návštevu k starým rodičom. Využitie si nájdu tiež ako fľaše do školy, kedy oceníte praktický popruh na ruku, ktorým sú jednotlivé fľaše vybavené a ktorý uľahčuje ich prenášanie z miesta na miesto.

 

Primeraná starostlivosť o fľašku predĺži jej životnosť a zaručí zachovanie jej funkcií. Pokiaľ sa napríklad chcete vyhnúť hromadeniu vlhkosti respektíve zatuchnutiu v interiéri fľaše, môžete ju nechať otvorenú bez vrchnáka, aby sa jej vnútorná časť tak lepšie vysušila v čase, kedy dieťa fľašu práve nepoužíva. Raz za čas je tiež vhodné vykonať dôkladné čistenie fľašky s pomocou horúcej vody, trochou octu a lyžičkou sódy bikarbóny a následne po dokončení čistenia nechať fľašu, aby sa usušila hore dnom.

 

Aj ty buď EKO

 

A nezabudnite, ročne ľudstvo spotrebuje asi 1,5 milióna ton plastových fliaš, z nich sa recykluje sotva 20 % a zvyšných 80 % sa vyhadzuje a rozkladá v prírode takmer 500 rokov. A preto prispejte aj vy k ochrane životného prostredia. Zdravá fľaša EQUA šetrí nielen životné prostredie, ale aj Vašu peňaženku, pretože voda z vodovodu je rovnako kvalitná ako balená voda z obchodu, ale podstatne lacnejšia.

 

 

VIAC O EQUA

 

 

 

Už aj v našich končinách je čoraz známejšia značka EQUA, ktorá pochádza z neďalekého Slovinska, odkiaľ sa jej produkty a posolstvo šíri do okolitých európskych krajín. Prvoradým zameraním značky sú fľaše na vodu, avšak nie bežné fľaše, aké nájdete v ktoromkoľvek supermarkete, ale naopak špeciálny druh zdravých a ekologických fliaš. Ich ohľaduplnosť voči životnému prostrediu dokazujú viaceré certifikáty, ktoré boli značke udelené, zatiaľ čo ďalší certifikát potvrdzuje, že tieto fľaše neobsahujú pre naše zdravie nebezpečné látky BPA.

Za vznikom značky stojí myšlienka znížiť podiel plastových PET fliaš s dlhou dobou rozkladu a negatívnym vplyvom na prírodu. V mene značky sa tak spájajú slová eco čiže ekologické a aqua, teda voda. Časť zo svojho zisku v rozsahu 10 percent pritom spoločnosť venuje viacerým iniciatívam podporujúcim zdravý životný štýl a majúcim pozitívny vzťah k prírode. Autentické eko fľaše sa vyrábajú od roku 2010 a zadovážiť si ich už môžete aj na Slovensku. Podľa vlastných údajov, spoločnosť od začiatku svojho fungovania až do súčasnosti zabránila kontaminácii životného prostredia vo forne vyše 650 tisíc jednorázových plastových fliaš, ktoré by ste hneď po prvom využití vyhodili.

Zakladateľmi značky sú slovinskí podnikatelia Anže Miklavec a Stella Korošec a riadi sa hľadaním harmónie medzi štýlom, hydratáciou a udržateľnosťou. Štandardná EQUA fľaša si od svojho vzniku v roku 2010 prešla viacerými dizajnovými zmenami, inovatívny motív 217 napríklad nahradil staršiu verziu Mismatch. Značka má pre svojich priaznivcov pravidelne pripravené novinky, dizajnové aktualizácie a nové dostupné modely fliaš.

Dodatočné parametre

Kategória: Zdravé fľaše pre deti
Hmotnosť: 0.12 kg
5.5:
600:
120:
22:
8:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Detské fľaše EQUA sú vyrobené z bezpečných a neškodných materiálov, majú odolnú konštrukciu a sú vhodné na použitie pre aktívne deti, pre škôlkarov, do školy, na krúžky a tréningy, ale ja na bežné výlety. Fľaše EQUA majú špeciálny dizajn, ktorý uľahčuje deťom pitie a samostatné používanie. Sú ľahko prenosné, skladné a vďaka šróbovaciemu uzáveru sa nemusíte báť pretečenia v taške či kabelke.