Manduca Detský nosič First Pure Cotton Dark Grey

Kód: MAN-F-DG
Neohodnotené
Značka: Manduca
€129 –7 %
Erognomický nosič pre bábätko
€129 –7 % €119
Skladom
Môžeme doručiť do:
22.7.2024
Manduca je najobľúbenejší ergonomický nosič pre deti a bábätká, o jeho výhodách sa presvedčilo množstvo rodičov po celom svete.

Detailné informácie

Podrobný popis

 

Manduca Pure Cotton je detský ergonomický nosič zo 100% biobavlny.

Môžete v nej nosiť bábätko už od novorodenca (od 3,5kg) až po škôlkara (do 20kg).

V Manduce má bábätko zebezpečenú správnu ergonomickú polohu nožičiek do písmena M, pri ktorej sa správne vyvíjajú bedrové kĺbiky. Zároveň je chrbátik dieťaťa správne zaguľatený do písmena „C“ a istený dostatočne pevnou látkou. Manduca je plne nastaviteľná podľa potrieb, popruhy si môžete pozaťahovať podľa potreby tak, aby bábätko bolo správne blízko pri vás, “nepadalo” do strán a nekrivilo sa. Manduca Pure Cotton patrí k najpredávanejším ergonomickým nosičom.

 

Základné parametre nosiča

Šírka hlavného panelu je 35 cm

Dĺžka zapnutého hlavného panelu 35 cm, s rozopnutým zipsom je to 42 cm.

Bedrový pás upraviteľný cca od 70 do 140 cm

Váha nosiča: cca 680 g

Rozmer v zloženom stave: cca 44 x 22 x 12 cm

 

Nosenie v Manduca nosičoch podľa veku, váhy a polohy bábätka

Vek bábätka/dieťata – od novorodenca do škôlkárskeho vekuManduca Pure Cotton Dark Grey

Váha bábätka/dieťata – od 3,5kg do 20kg

Pozícia bábätka/dieťata– vpredu, na boku, vzadu

Ratúca chrbtová opierka – možnosť nastaviť až 3 výšky, predĺženie o 7 centimetrov

 

Nosenie novorodnca od 3,5kg je ideálne v novorodeneckej vložke, ktorá je súčasťou nosiča, nie je potrebné ju dokupovať samostatne. Novorodenecká vložka zabraňuje veľkému roztiahnutiu nožičiek a zároveň drží bábätko v nosiči v správnej ergonomickej polohe. Novorodenci majú nožičky častokrát “na žabku” a nerozťahujú nôžky do široka. Novorodenca nosíme vždy vpredu. Nosenie na chrbte pre novorodencov nie je vhodné ani bezpečné. Novorodenca treba mať stále „na očiach“ a hlavne je pre neho prirodzené opierať si hlavičku o vás a počúvať tlkot srdca ako keď bolo v brušku.

Nosenie detí od cca 3 mesiacov je už možné aj bez novorodeneckej vsadky. Vsadka sa jednoducho rozopne a zahnutím ju “schováte” priamo v nosiči. Chrbtová opierka zostáva stale zmenšená, aby mali deti výhľad a mohli sledovať dianie na okolo a pozorovali čo robíte. Deti zvyknú v tomto veku radi pozorovať čo robíte a čo sa deje naokolo. Bábätká od 3 mesiacov už môžete nosiť aj na boku, prípadne aj vzadu na chrbte, ale z vlastných skúseností odporúčame počkať cca do 6 mesiacov, kým je dieťatko dostatočne vyspelé na nosenie na chrbte.

Pri deťoch od cca 1 roka si môžete chrbtovú opierku zväčšiť odzipsovaním zadnej časti. Manduca tak porastie s dieťatkom a zostane mu aj naďalej pohodlná a zároveň ergonomická a bezpečná. Rozzipsovaním chrbtovej opierky si nosič zväčšíte dostatočne na ďalšie obdobie. V prípade, že staršie deti nosíte stále intenzívne a na dennej báze, odporúčame si dokúpiť extendor na rozšírenie spodnej časti pri kolienkach. Pri starších deťoch už nie je nevyhnutné aby mali látkovú časž presne od kolienka po kolienko, avšak pri dennom a dlhohodinovom nosení odporúčame doplniť nosič o tento extedor.

 

Aké sú hlavné prednosti Manduca nosičov?Manduca nosiče Ergonomické nosenie

Manduca nosiče sú na trhu už viac ako 15 rokov a za tú dobu prešli zmenami v dizajnoch a viacerými vylepšeniami vďaka ktorým sa z nich stal jeden z najpredávanejších nosičov, ktoré sú maximálne pohodlné, ergonomické a „vyšperkované“ do detailov. 

 • Manduca rešpektuje všetky požiadavky na ergonomické nosenie dieťaťa – mierne zaguľatený chrbátik do tvaru „C“, nožičky v polohe "M", aj správne držanie tela bábätka.
 • Dá sa plne prispôsobiť akejkoľvek konfekčnej veľkosti rodiča – od štíhlich mamičiek až po veľkého tatina.
 • Manduca nosiče pri nosení poskytujú pohodlie pre rodiča aj tým, že sa váha dieťaťa rozloží vďaka nastaviteľnému bedrovému pásu a pohodlným polstrovaným popruhom. Nosič si môžete do detailov nastaviť podľa potreby.
 • Manipulácia s nosičom je veľmi jednoduchá a rýchla. V prípade potreby ju viete rýchlo zložiť aj odložiť, prípadne prestaviť veľkosť kdekoľvek v teréne doslova za pár sekúnd.
 • Umožňuje 3 polohy nosenia: na bruchu, na chrbte aj na boku.
 • Manduca je ľahký dobre prenosný látkový nosič, čo vás poteší pri cestovaní a pri výletoch. Ak práve nemáte dieťa v nosiči, môžete si Manducu nechať zapnutú v páse a pretočiť ju dozadu, aby vám vôbec nezavadzala.
 • Súčasťou nosiča je praktická integrovaná kapucňa, ktorá v prípade spánku fixuje hlavičku dieťaťa a zároveň počas slnečných, veterných alebo daždivých dní chráni hlavičku bábätka.
 • Všetky doplnky sú zakomponované v samotnom nosiči, nie je potrebné ich dokupovať zvlášť.

  

Naše vlastné skúsenosti ukázali, že Manduca je naozaj využiteľná pomôcka do približne 5 rokov dieťaťa. V každom veku dieťatka poslúži na iný účel: 

 

 • Upokojuje nepokojné a plačlivé bábätká. Aj časť dňa, ktoré takéto bábätko strávi v priamom kontakte s rodičom, ho dokáže upokojiť pre zvyšok dňa.
 • Je úľavou pre rodičov s bábätkami, ktoré si neobľúbili vozenie kočíkom.
 • Rodičom s nepokojnými bábätkami dáva voľné ruky. S pomocou Manduca sa dajú vykonávať jednoduché domáce práce, ísť na drobný nákup, prechádzku, či venovať sa starším súrodencom.
 • Chodiace batoľatá ju využijú na výletoch v prírode, na dovolenkách, keď nemáte alebo nechcete brať so sebou kočík. Dieťatko si po námahe rado oddýchne, prípadne aj pospí. 
 • Aktívni rodičia Manducu využijú aj pri starších deťoch. Celodenné výlety či turistika je pre ne ešte veľkou záťažou ("mamííí, ja už nevládzem..." my to dobre poznáme) Manducu viete v prípade potreby ľahko použiť a v ruksaku či batožine vám nezaberie veľa miesta. Je to rozhodne pohodlnejšie ako nosenie na rukách. Prípadne sa dieťa v nosiči môže prestriedať s mladším súrodencom. Nosič upravíte na inú veľkosť dieťaťa veĺmi rýchlo. 

 

Používanie nosičov Manduca a manipulácia s nosičomManduca Nosič nastavenie

Používanie tohto nosiča je úplne jednoduché. Prvým krokom je vždy zapnutie bedrového pásu, ktorý si zatiahnete podľa potreby tak, aby vás netlačil, ale aby dobre držal. Toto je jediný krok, pri ktorom potrebujete dve voľné ruky, všetko ostatné už zvládnete aj s bábätkom na rukách. (Náš typ: vždy keď sme vonku Manducu nosíme stale zapnutú okolo pása a len si ju pretočíme dozadu, aby nezavadzala. V podstate ju v rámci prechádzky nemusíte ani odopínať z pása a môžete ju mať pripnutú celý čas. Keď si budete chcieť drobca opäť zobrať do nosiča, len si ju pretočíte naspäť dopredu, alebo necháte vzadu a zapnete bábätko na chrbte). Celé nastavenie zvládnete jednoducho aj samy, bez pomoci ďalšej osoby.

 

Bedrový pás sa zapína jedným kliknutím (trojbodová pracka). Rozopnúť sa z bezpečnostných dôvodov nedá jednou rukou, ale bábätko/dieťa viete vybrať z nosiča aj vložiť naspäť bez toho, aby ste bedrový pás rozopli. Ostávajúcu časť po zatiahnutí bedrového pásu si môžete zopnúť gumičkou, ktorá je prišitá na nosiči, aby vám nezavadzal, alebo ju prevliecť cez putko.

Ramenné popruhy sa dajú upraviť na bokoch a na vrchu vo výške hlavičky bábätka tak, aby bolo nosenie pohodlné pre vás aj pre bábätko.

Posledným krokom je zapnutie popruhov na chrbte (ak máte dieťatko vpredu), aby vám popruhy nepadali z pliec. Aj túto pracku môžete posúvať „bežcom“ na popruhoch vyššie alebo nižšie, tak aby ste si ju pohodlne zapli aj na chrbte.

Tieto nastavenia stačí spraviť jednorázovo pri prvotnej úprave nosiča, nie je potrebné ho odznova nastaviť pred každým nosením. Na prvý pohľad to možno pôsobí zložito, ale je to veľmi jednoduché a dieťatko si do nosiča zapnete za pár sekúnd. Vybratie bábätka je taktiež jednoduché, po pár pokusoch už zvládnete aj „vyklopenca“, ako zvyknú nosiace maminy nazývať zloženie spiaceho bábätka do postele.

 

Pre štíhlu maminu aj veľkého tatina (telesná konštitúcia nosiaceho)

Nosič Manduca si môžete prispôsobiť pre akúkoľvek postavu maminy aj tatina, ale pokojne aj pre babku a dedka, skrátka kohokoĺvek. Vďaka nastaviteľnosti bedrového pásu a ramenných popruhov bude nosič dobre sedieť štíhlym, nízkym, vysokým, aj dobre napapaným rodičom. Ak hľadáte nosič, ktorý sa vie naozaj nastaviť na akúkoľvek postavu a neuberá tým na pohodlí, Manduca patrí k týmto nosičom.

 • Bedrový pás stiahnutý na minimum - cca 72cm
 • Bedrový pás na maximum -  cca 145 cm
 • Ramenné popruhy stiahnuté na minimum – cca 50 cm
 • Ramenné popruhy zväčšené na maximum – cca 127 cm
 • Ramenné popruhy je možné spojiť sponami, alebo nosiť prekrížené, záleží na vašich preferenciách. Nosenie s prekríženými ramennými popruhmi vyhovuje viac ľuďom s úzkymi ramenami.

 

Z akého materiálu je Manduca vyrobená? Manduca BioBavlna

Pri výbere použitých materiálov je kladený veľký dôraz na kvalitu bez akýchkoľvek kompromisov. Nosič Manduca je vyrobený z prírodných materiálov - 100% biobavlny, ktoré sa ľahko udržujú. Plastové spony a zipsy pochádzajú od renomovaných výrobcov.

Pre farbenie nosiča sú vyberané bezpečné farby bez prítomnosti azofarbív 

 

Ergonomické nosenie – čo to znamená a ako viem, či nosím ergonomicky

Dieťatko je v Manduce nosené v správnej ergonomickej polohe, ktorá je bezpečná pre jeho chrbticu vo vývine a drží bábätko správne. V Manduce máte zabezpečené podsadenie zadočka, čo je jedným z hlavných znakov ergonomického nosenia. (Ak ste sa ešte nestretli s termínom “klokanka”, je to len dobré, pretože ide o veľmi zlý typ nosičov, v ktorých deti doslova visia za rozkrok a je naozaj veľmi nevhodný na nosenie detí. S Manducou vám takéto „zavesenie“ nehrozí. Zadoček majú deti ergonomicky podsadený.)  

 

Ďalším zo znakov ergonomického nosenie je polohovanie nožičiek bábätka v M-pozícii, čo je najideálnejšia poloha pre správny vývin jeho bedrových kĺbikov. Pri pohľade spredu a z boku musí byť vidieť, že kolená dieťaťa sú umiestnené mierne nad zadočkom. Je potrebné, aby sa nenachádzali v jednej rovine, poprípade nižšie, pretože vtedy dochádza k nevhodnému tlaku na kĺby. Pri dodržaní podsadenia do tvaru M, je hlavica stehennej kosti umiestnená v správnej polohe, a tak zabezpečuje optimálnu pozíciu bedier. Aby sme podporili správne postavenie kĺbov, je potrebné sledovať a dodržiavať správne podsadenie a teda dodržanie umiestnenia nôh do tvaru M, približne do desiateho mesiaca dieťaťa. Neskôr, približne od jedného roka, nie je potrebné aby látka siahala presne od kolennej jamky k druhej kolennej jamke, avšak je potrebné dbať na dodržanie správneho podsadenia. Najzdravšia poloha pre boky je, aby sa boky šírili (prirodzene) od seba na bok, s podopretými stehnami a ohnutými bokmi a kolenami. Ergonomické nosenie v Manduca nosičoch

 

V Manduce je taktiež zabezpečený jemne zaguľatený chrbátik do tvaru C. Hlavne u novorodencov je potrebné dbať pri nosení na to, aby bol chrbátik zaguľatený do tvaru C.  Aj napriek tomu, že sa nám to tak môže zdať, naša chrbtica nie je úplne rovná. Chrbtica má štyri krivky, ktoré vytvárajú takzvaný tvar „S“. Tie nám napomáhajú udržiavať flexibilitu a vyváženosť. Chrbtica však tento tvar do písmena S nemá od narodenia, ale prechádza štyrmi vývojovými fázami. Prvá fáza sa nazýva kyfotická a trvá približne do 3 mesiaca dieťaťa. V druhej fáze, ktorá trvá približne do 6 mesiaca sa kyfóza narovnáva až sa prehne do vnútra, čím sa buduje lordóza. Od siedmeho až do deviateho mesiaca spevnie hrudná chrbtica a okolo desiateho mesiaca života dochádza k zakriveniu do tvaru S a formuje sa bedrová lordóza. V tejto fáze je chrbát rovný a pri nosení nie je nevyhnutné dosahovať zaguľatenie do tvaru C.

 

V neposlednom rade – dôležité je aj nosenie v blízkosti vášho ťažiska. Bábätkov Manduca nosiči je nosené blízko pri vás, čím sa jeho hmotnosť rovnomerne rozloží na vaše ramená a boky. Prenesením váhy sa zvyšuje komfort a pohodlie pri nosení. Odľahčí to vaše ramená a bude sa vám dobre nosiť aj staršie a ťažšie dieťatko, prípadne starší súrodenec. Pri nosičoch, v kotrých nie je dieťatko blízko pri rodičovi, vás to zvykne podvedome nútiť k naklánaniu sa dozadu, aby ste vyrovnali ťažisko. Takýmto spôsobom by sa vám nenosilo pohodlne a po čase by vás bolel chrbát. Preto je dôležité, aby ste si mohli nosič plnohodnotne nastaviť a podoťahovať popruhy ako to je pri Manduca nosičoch.

 

Prečo nemôžem nosiť tvárou od seba?Nesprávne nosenie - tvárou od seba

Pri nosení dieťaťa s tvárou smerom od nosiaceho dochádza k nefyziologickej polohe, ktorá vytvára tlak na vnútorné stehná dieťaťa a spodnú časť chrbtice. „Klokanky“ nezabezpečujú správnu oporu nôh, ktorá môže spôsobiť, že sa dojčatá „vyklopia“ dozadu a umiestnia ich do nebezpečnej „dutej zadnej polohy“. Na ramená dieťaťa a zároveň aj hrudníka je vyvíjaný tlak, ktorý môže podporiť zatiahnutie ramien a o to viac prehĺbiť chrbát. Z dôvodu slabých brušných svalov a nepostačujúcej podpory nôh je tak chrbtica narovnaná a často hypertextovaná. V prípade, že dieťa zaspí, neergonomický nosič poskytuje nesprávnu oporu hlavy a krku. Hlava dieťaťa nie je v takomto nosiči dostatočne fixovaná, dochádza k drobným otrasom hlavy, a teda k neúmernému namáhaniu ciev ale aj neurologických centier. Manduca rešpektuje tieto zásady ergonomického nosenia a preto v nej nie je možné nosiť dieťatko tvárou od nosiaceho.

 

Starostlivosť o Manduca nosiče

Manducu môžete prať v práčke na maximálne 30°C .

Vyberte šetrný program na jemné prádlo. Perte v pracích prostriedkoch na jemné prádlo. Pri tmavých Manduca nosičoch vyberte prací prášok na tmavé farby. Vyhýbajte sa pracím prostriedkom s bieliacimi, enzymatickými a zmäkčujucími látkami. Pred praním je potrebné zapnúť všetky spony.

Nosič nesušte v sušičke a nežmýkajte. Sušením na ostrom slnku by ste mohli narušiť stálosť farieb a nosič vám vybledne. Manducu stačí voľne prevesiť a nechať vyschnúť.

Praktická rada – na ochranu ramenných popruhov odporúčame použiť Fumbee. Ich údržba je jednoduchá a rýchla. Zabránite tým znečisteniu na najčastejšom mieste – v okolí tváričky a pusinky. Výhodou Fumbee je aj hygienická stránka.

 

Garancia a doživotná záruka

Manduca First Pure Cotton Rose

Ergonomický nosič Manduca patrí medzi prémiové produkty. Zodpovedá najnovším bezpečnostným štandardom a pri výrobe sú použité len najkvalitnejšie materiály. Pre našich zákazníkov platí špeciálna 3 ročná záruka a doživotná záruka. Vieme, že život s malým bábätkom / dieťatkom je hektický a drobné nehody sa stávajú. Ak sa stane nejaká nehoda a napríklad privriete sponu do dverí, stačí nám napísať.

Pozriet si, na čo sa záruka vzťahuje a v prípade potreby nás kontaktujte.

3 ročná záruka platí od dňa nákupu. Vzťahuje sa na všetky spony, zipsy, švy a elastické šmyčky. Nevzťahuje sa na bežné opotrebovanie v dôsledku používania, zmenu farby (pri výrobe sú používané prírodné materiály a šetrné farby – jemné blednutie je bežnou vlastnosťou). Záruka sa nevzťahuje na nesprávne použitie nosiča, ako napríklad bielenie, farbene, dekoračné úpravy a podobne.

Doživotná záruka sa vzťahuje na sponu bedrového pásu. Náhradný diel vám odošleme zdarma. Uplatniť si túto záruku môžete aj v prípade mechanického poškodenia (napríklad spomínané privretie do dverí).

 

Často sa nás pýtate

Je Manduca vhodná aj pre nosenie novorodencov?

Áno, pre nosenie novorodencov v Manduce je určená integrovaná novorodenecká vložka. Zaisťuje správnu polohu dieťaťa v nosiči a správne ortopedicky korektné postavenie končatín v polohe "M". Pri používaní novorodeneckej vložky nezabudnite rozopnúť zips predlžujúci chrbtový panel tak, aby horný okraj nosiča siahal minimálne do 1/3 hlavičky. Novorodenecká vložka sa používa približne do 3-4 mesiacov, podľa veľkosti bábätka. 

 

Ako obliecť bábätko v nosiči?

Vo všeobecnosti platí, že čím menej vrstiev bábätku oblečiete, tým väčši pohodlie bude mať v nosiči. Ideálne sú prírodné materiály a oblečenie s termoregulačnými vlastnosťami (napríklad merino vlna). Neodporúča sa nosiť bábätko v dupačkách s uzavretou špičkou, aby ste mu neťahali nôžky. Vhodnejšie sú tepláčiky s ponožkami, prípadne pančušky. Nožičky od kolienka po chodidlo sú pri nosení voľne vonku a preto odporúčame návleky, podkolienky, prípadne čižmičky z merino vlny alebo flísu.

Aký je rozdiel medzi základnou a limitovanou edíciou?

Rozdiel medzi limitovanou a základnou edíciou je len v dizajne. Limitované edície sa vyrábajú v Českej republike vo vemi obmedzenom množstve (500-4000 ks pre celý svet).

 

Čo je to ZipIn a na čo slúži?

Manduca ZipIn je doplnok k nosičom. Vkladá sa medzi zipsy na prednú stranu nosiča. 

Tvaruje chrbtovú opierku pre nosenie najmenších detí. Je taktiež zo 100% biobavlny.

ZipIn nie je súčasťou balenia, môžete si ho dokúpiť zvlášť. Nosič je plnohodnotne použiteľný aj bez tohto doplnku.

Manduca Zip In

 

Ako používať nosič Manduca?

Výhodou Manduca nosiča sú tri polohy nosenia – na bruchu, na chrbte a na boku. Vpredu sa bábätko môže upokojiť pri počúvaní tlkotu srdca tak ako bolo zvyknuté z bruška. Nosenie vzadu je pohodlné napríklad na turistiku a nosenie na boku je ďalšou možnosťou využitia, ak chceme mať bábätko pri sebe a zároveň mať voľné ruky a dopriať mu výhlad.

Nasadiť nosič Manduca určite zvládnete, je to veľmi jednoduché a každé balenie obsahuje podrobný návod ako správne nasadiť nosič Manduca.

 

1. Ako prvé si zapneme bedrový pás, ktorý si dotiahneme tak,

aby nám bolo pohodlne. 

Pracka na bedrovom páse je zabezpečená trojbodovým bezpečnostným zapínaním.  

Manduca Návod na použitie 

2. Potom vložíme dieťatko tvárou k nám a zároveň pokým

jednou rukou pridŕžame dieťa, druhou si nasadíme ramennné popruhy.

Manduca Návod na použitie

3. Nakoniec zapneme pracku na chrbte a skontrolujeme polohu nožičiek bábätka.

Manduca Návod na použitie

NOVORODENECKÁ VSADKA

je súčasťou nosiča, nie je potrebné ju dokupovať zvlášť.

Manduca Novorodenecká vsadka

 

Prečítajte si 

Viac o ergonomickom nosení - článok od certifikovanej poradkyne nosenia

 

Manduca First Pure Cotton Dark Grey

 

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Nosiče detí Manduca
Hmotnosť: 1 kg
Pure Cotton:
100% biobavlna:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Nosiče Manduca sú ideálny spôsob, ako mať bábätko blízko a bezpečne, zároveň uvoľňujúc ruky rodičom. Je vyrobený z mäkkého a priedušného materiálu, čo zaisťuje pohodlnosť pre dieťa aj rodiča. Manduca nosič má ergonomický dizajn, ktorý podporuje správne držanie tela dieťaťa a chráni jeho chrbticu. Je vhodný od novorodencov až po predškolákov, pretože ho možno jednoducho nastaviť podľa veľkosti a veku dieťaťa. Sú k dispozícii v rôznych farebných dizajnoch z ktorých si určite vyberiete.

Elastické šatky Manduca sú ideálne pre novorodencov a dojčatá, pretože poskytujú pohodlnú a bezpečnú podporu ich malému telíčku. Elastický materiál šatiek značky Manduca je veľmi pružný a mäkký na dotyk, čo zaisťuje optimálny komfort pre dieťa aj rodiča. Šatky Manduca sú jednoduché na používanie a majú dostatočnú dĺžku, aby umožnili rôzne spôsoby naviazania, ako je napríklad vpredu, na boku alebo na chrbte. Elastické šatky od sú skvelým spôsobom, ako vytvoriť silnú väzbu medzi rodičom a dieťaťom, a zároveň umožňujú rodičom pohodlne vykonávať iné činnosti, ako je napríklad nakupovanie alebo prechádzky.