Storchenwiege Šatka na nosenie detí Sivá Leo

Kód: 15719/4 15719/5 15719/6 Zvoľte variant
Neohodnotené
Značka: Storchenwiege
€82,80 €88,80 €94,80 od €82,80
Skladom do 3 dní Skladom do 3 dní Skladom do 3 dní Zvoľte variant
Variant

Bavlnené pevné šatky Storchenwiege sú vhodné od narodenia až po koniec nosiaceho obdobia - čiže dokedy sa bude chcieť Vaše dieťatko nosiť.

Detailné informácie

Podrobný popis

Šatky Storchenwiege sú vhodné od narodenia až po koniec nosiaceho obdobia - čiže dokedy sa bude chcieť Vaše dieťatko nosiť.

 • Pásikavá kolekcia šatiek je tkaná z dvojitého vlákna v oboch smeroch, čím je zabezpečená vysoká nosnosť. 
 • Nezrážajú sa a sú stálofarebné
 • Tkanina je veľmi hustá a odolná proti zatrhnutiu.
 • Konce šatky sú "skosené" (šatka má tvar lichobežníka)
 • Šírka šatky je 70 cm a konce majú dĺžku 25-30cm
 • Dĺžka šatky sa počíta podľa dlhej hrany, takže celková dĺžka šatky je väčšia o dĺžku druhého cípu. (Napríklad šatka s danou dĺžkou 4,6m má zhruba 4,9m po pripočítaní druhého cípu. V skutočnosti majú šatky vždy pár centimetrov naviac.)
 • O kvalite a výhodách šatiek Storchenwiege vypovedá aj to, že na nich nie sú takmer žiadne reklamácie.
 • Šatky Storchenwiege sú vyrobené v Nemecku, konkrétne v Sasku, pre ktoré je typická tradičná textilná výroba.
 • Storchenwiege je rodinná firma, ktorá funguje lokálne.
 • Šatky majú európsky certifikát Öko-Tex pre deti do 2 rokov. Tento certifikát sa každoročne obnovuje a zaručuje tak pravidelnú kontrolu zdravotnej nezávadnosti, ktorá je pri tovare pre novorodencov a bábätká veľmi dôležitá.
 • Štítok v strede šatky ako pomôcka pri viazaní a farebné rozlíšenie okrajov, aby sa Vám ľahšie kontrolovalo pretočenie pri viazaní.

Materiál: 100% bavlna


Ako vybrať správnu veľkosť šatky:

Záleží predovšetkým na konfekčnej veľkosti (na výške postavy skôr nie). Pokiaľ si chcete vybrať šatku na všetky úväzy, odporúčame vybrať si dĺžku takto:

 • Konfekčná veľkosť 38/40 → dĺžka šatky 4,1m
 • Konfekčná veľkosť 42/44 → dĺžka šatky 4,6m
 • Väčšie konfekčné veľkosti → dĺžka šatky 5,2m (túto dĺžku vyberáme len výnimočne, odporúčame si ju najprv vyskúšať, napríklad na podporných skupinách vo vašom okolí, nakoľko šatka v takejto veľkosti si vyžaduje náročnejšiu manipuláciu)
 • Konfekčná veľkosť 34/36  → dĺžka šatky 3,6m (túto dĺžku odporúčame len pre nízke a štíhle nosiace maminy).

Ak chcete mať šatku aj pre nosiaceho tatina, odporúčame skôr dlhšie šatky. Väčšinou mužom sedí veľkosť 4,6m. Najpredávanejšou veľkosťou sú práve šatky s dĺžkou 4,6m.

Recenzia od Anny Pohořálkovej (lektorka kurzov viazania šatiek):
Storchenwiege sú predovšetkým šatky v ktorých sa dobre nosí. Vďaka hustote a kvalite vlákna sú šatky príjemné aj pri dlhšom nosení. Nezarezávajú sa nosiacim do ramien, ani deťom do stehienok. Takúto vadu má väčšina lacných šatiek. Uzly na šatkách Storchenwiege pevne držia, úväz nepovoľuje a nie je nutné preväzovať (aj toto býva častou nevýhodou lacných šatiek na nosenie detí). Z kurzov mám skúsenosť, že so šatkami Storchenwiege sa aj začiatočníci veľmi rýchlo učia viazať, lebo látka sa dobre doťahuje, odpustí aj začiatočnícke chyby vo viazaní. Skúsené nosičky zase rady používajú tieto šatky na viazanie batohov, pretože sú skutočne veľmi nosné a dobre sa v nich viažu aj veľké a ťažké deti (dvoj-trojročné). Veľkou prednosťou je aj jednoduchá údržba a odolnosť proti zatrhnutiu (trčiaca nitka).

Recenzia od nás z BioBaby.sk:
Storchenwiege bola moja úplne prvá šatka. Kúpila som si ju pred 5 rokmi, keď sa mi narodila prvá dcérka. Ako úplný začiatočník ma prekvapila hlavne pevnosť a nosnosť, keďže predtým som viazala len s elastickými šatkami. Táto šatka sa po zanosení a pár praniach zjemní a viaže sa s ňou perfektne. Okrem tejto šatky mám už len nosiče a elastické šatky, pretože Storchenwiege je naozaj výborná a inú nám nebolo treba.

Teraz v nej nosím už tretie bábätko a nedám na ňu dopustiť. Je stále jedinou pevnou šatkou akú máme doma, je bez chyby, ľahká na údržbu (bežné pranie v práčke) a napriek tomu, že si zažila už toho veľa, nie je na nej vidno žiadne opotrebovanie. Som si istá, že si ju odložíme a v bezchybnom stave ju vytiahnem keď prídu na svet naše vnúčatá :)

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

logo-storchenwiege_org

Storchenwiege je známa svojou dlhoročnou tradíciou výroby šatiek a nosičov pre deti. Šatky aj nosiče  sú vyrobené z kvalitných materiálov, ktoré zabezpečujú pohodlné a bezpečné nosenie pre dieťa i rodiča. Produkty od Storchenwiege sú navrhnuté s dôrazom na detail a ergonómiu, aby poskytovali optimálnu oporu. Sú obľúbené medzi rodičmi po celom svete pre svoju spoľahlivosť a kvalitu. Firma Storchenwiege sa zameriava nielen na výrobu šatiek a nosičov, ale aj na udržateľnosť a ekologickosť svojej výroby. Značka Storchenwiege ponúka široký výber farebných a vzorových možností, aby si každý rodič mohol vybrať šatku alebo nosič podľa svojich preferencií. Šatky od Storchenwiege sú odolné voči opotrebeniu a môžu byť používané dlhodobo bez toho, aby sa poškodili. Firma Storchenwiege je považovaná za jedného z lídrov v oblasti výroby šatiek a nosičov pre deti vďaka svojej kvalite a spoľahlivosti. Storchenwiege si udržuje vysokú úroveň spokojnosti zákazníkov a pokračuje v inováciách a zlepšeniach svojich produktov.