Kategórie      

10 Tipov - Hračky pre ročné deti

Pridané: 07.02.2022
|
BioBaby.sk

Akú hračku pre ročné dieťa? Nie je to vôbec jednoduché, ale je to veľmi dôležité.

Deťom sa v prvých rokoch života vyvíja mozog a potrebujú správnu stimuláciu, potrebujú objavovať všetko naokolo a sú veľmi zvedavé. Asi už doma máte rôzne hračky od výmyslu sveta, ale skúsili sme spísať 10 našich tipov na hračky pre ročné deti, ktoré sú podľa nás veľmi praktické, užitočné, podporujú jemnú motoriku a správny rozvoj detičiek.

 

Pyramídy a stohovacie hračky

 

S pyramídami a stohovacími hračkami ste sa už určite stretli aj skôr ako v 12 mesiacoch. Ide o prirodzené skúmanie vecí naokolo, ktorým si deti precvičujú jemnú motoriku a priestorové videnie. Nehovoriac o tom, že je veľká sranda búrať komín, ktorý tato práve postavil :) Pre úplne najmenších odporúčame stohovacie krúžky od Mushie (tieto sú vhodné už od 6 mesiacov), alebo kocky s figúrkami zvieratiek.

 

Hračky od 1 roka - Stohovacie krúžky

Hračky od 1 roka - stohovacie kocky

 

 

Moja prvá knižka

 

Nie je knižka ako knižka. Pre najmenších už nájdete množstvo krásnych knižiek, ktoré sú prispôsobené detským rúčkam. Ak hľadáte niečo všeobecné na tréning rečových schopností, odporúčame sadu mini knižiek pre najmenšie detičky – už od 1 roka – Moja prvá knižnica. Veselé obrázky dieťa motivujú spoznávať okolitý svet. Nájdete v nej leporelá na tému: Čísla, Farby, Hračky, Jedlo, Oblečenie, Pred spaním, V záhrade a obľúbené Zvieratká.


Hračky od 1 roka - Moje prvé knižky

 

 

Na druhej strane, obľúbené sú aj básničky a riekanky, ktoré sa deťom páčia už od nepamäti. Spomínate si na Ťap,Ťap, ťapušky? Alebo na Varila myšička kašičku? Tu ich nájdete hneď niekoľko v jednom a táto knižka určite nezapadne prachom. Je interaktívna, zábavná a popri čítaní sa aj naučíte prvé krátke riekanky.

 

Moja prvá knižka - riekanky

 

Vkladačky


Vkladačky sú veľmi zábavnou hračkou. Viete ako krásne sa deti vedia sústrediť, keď tými malými rúčkami skúšajú napasovať správny tvar do správneho otvoru? S takýmito triediacimi boxami si deti výborne precvičia jemnú motoriku a sústredenie. Zíde sa im to neskôr v škôlke, ale aj v škole. Zoznámia sa s rôznymi tvarmi a my sme vybrali túto krásnu drevenú vkladačku od JaBaDaBaDo, ktorá má okrem krásneho dizajnu aj praktický šuflíček, kde si deti poodkladajú hviezdičku, kocku, valček a trojuholník. 


Hračky od 1 roka - vkladačky pre najmenších


Prvý mobil a prvý fotoaparát

 

Áno, je to tak. S mobilom v ruke vás už určite videli. A nie raz. Fotiť vás už tiež určite videli a to tiež asi tisíckrát. Deti chcú robiť presne to čo vy. Sme pre nich vzorom a inšpiráciou, s tým nič nenarobíme, aj keď ide o telefón. Budú odkukávať to čo robíte vy a jasné, že tiež budú chcieť zavolať babke alebo si odfotiť maminu a tatina, tak ako si vy fotíte ich. Mobilom sa asi nevyhnete. (Dobrá správa je, že to môžete využiť vo svoj prospech - skúste to napríklad pri jedení zeleniny. Keď vás budú vidieť s akou radosťou chrúmete mrkvičku a kaleráb, určite neodolajú.)

 

Hračky od 1 roka - Môj hudobný telefón

Janod Detský fotoaparát so svetielkom a zvukom

 

 

 

Hudobný umelec

 

Veľmi obľúbená hračka pre ročné deti, trochu menej obľúbená pre rodičov, ale aj zvukové hračky patria do detského sveta. Bubnovanie, činela a xylofón je správna kombinácia pre domácu minipárty s primeranou hlučnosťou. Tento hudobný stolík je prispôsobený tak, aby si deti k nemu vedeli pekne sadnúť, aby sa neprevrátil a aby vydržal čo najdlhšie.

 

Hračky od 1 roka - hudobný stolík

 

 

Malý výtvarník

 

Hľadali sme ich ako o život, lebo aj my máme malé deti. Vieme presne ako to chodí a určite sa pri prvom kreslení nevyhnete týmto 4 "katastrofám":

  • kresliť sa bude aj mimo papier (po stolíku a po nábytku)
  • kreslíť sa bude pravdepodobne aj po rukách a po tvári
  • voskovku treba ochutnať
  • upratovať to budete vy

Keď si to takto zhrnieme, vychádzajú nám z toho voskovky od Jar Melo, lebo ich voskovky sa ľahko umývajú a utierajú zo všetkého a sú vhodné aj na kreslenie po pokožke. Pri ochutnaní to nie je bohviečo, ale sú celé z glycerínu a rastlinných farbív, čiže sú nezávadné. (Netvrdíme, že sú jedlé, ale po ochutnaní nemusíte utekať na pohotovosť.) A ešte ten posledný bod – upratovať to budete vy, ale aspoň to pôjde rýchlo a jednoducho vďaka praktickému tubusu s vrchnákom, kde sa voskovky nepolámu. Jupí.

 

Hračky od 1 roka - Moje prvé kreslenie

 

 

Dúhové multifunkčné hračky


Táto drevená dúha je už sama o sebe krásnym doplnom do izbičky, ale stáť na poličke len tak nezostane. Už na prvý pohľad zaujme krásnymi farbami a možností ako sa s ňou pohrať je viacero. Táto dúha poskytuje množstvo variácií na hranie - tunely, dráhy, labyrinty, triedenie, učenie sa farieb, stohovacie hry, mosty, domčeky...ide naozaj o univerzálnu hračku podporujúcu kreativitu detí. 


Hračky od 1 roka - Duha pre najmenších

 

 

Obdobie od 1 roka je obdobím vývinu reči a jemnej motoriky. Doteraz sa učili sedieť, loziť, stáť a čoskoro začnú už aj chodiť. Ďalší vývin detičiek môžete podporiť vhodnými hračkami. So správnymi hračkami sa naučia základné farby a tvary, trénujú si presnosť, logické myslenie, ale aj trpezlivosť a sústredenie. Každé "obyčajné" hranie sa je zároveň učením sa nových vecí a výborným tréningom zručností. 

Nezabúdajte ani na spoločný čas strávený s dieťaťom - ten je najdôležitejší, ale spestriť si ho môžete krásnymi hračkami.

 

 


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

Napíšte nám

info@biobaby.sk

Copyright 2015 - 2023 © biobaby.sk