Kategórie      

Zimný spací vak

Pridané: 09.09.2022
|
BioBaby.sk

Zima sa už pomaly blíži a s ňou aj chladné noci a časté prechladnutia detí, obzválšť tých maličkých.

Nielen počas zimy, ale od začiatku jesene do konca jari, vám dobre poslúžia spacie vaky.

Spací vak si získal veľkú obľubu u mamičiek hlavne vďaka tomu, že sa nemusíte obávať odkrytých detí počas nocí. Ak vymeníte perinku za spací vak, môžete si byť istý, že zostanú pekne v teple celú noc. 

 

Počas chladných nocí môžete využiť buď celoročné spacie vaky, alebo zateplené zimné vaky. Rozdieľ medzi nimi je hlavne v použitých materiáloch.Zimný spací vak

 

Celoročné spacie vaky sú vyrábané z kvalitnej merino vlny. Merino TOP materiálom, ktorý sa na výrobu spacích vakov používa. Merino sa vyrába z vlny oviec v špeciálnom chove. Je vhodná aj pre najmenšie bábätká. Celoročné využitie je vhodné vďaka tomu, že funguje ako termostat, v zime pomáha udržiavať teplo, v lete naopak chráni pred prehrievanímNa dotyk príjemná vlna vytvorí v chladnej aj vyhriatej spálni dokonalé miesto na spanie. 

 

Zimné spacie vaky sú zateplené špeciálnym rúnom Valtherm. Toto rúno je priedušné a zároveň má tepelno-izolačné vlastnosti. Vďaka ultratenkým vláknam je v materiáli Valtherm zabezpečená vysoká funkčnosť tepelnej izolácie aj pri redukovaných hrúbkach materiálu. To znamená, že spací vak nie je veľmi hrubý a je zároveň hrejivý. Je antialergický, neobsahuje žiadne alergény, zachováva výborné izolačné schopnosti pri opakovanom praní a má nízku nasiakavosť. Aj pri týchto zimných spacích vakov si môžete vyberať z rôznych materiálov, prevažne sa však využíva biobavlna, alebo 100% bavlna.


Spací vak si môžete vybrať z dvoch strihov - klasický bez otvoru na nožičky, alebo s nožičkami. Pri starších deťoch, ktoré už chodia, je výhodnejší ten s nožičkami. Budú sa vedieť presunúť kam budú potrebovať (čo nemusí byť vždy výhodou :) hlavne ak cestujú k vám do postele). Pri novorodencoch a malinkých bábätkách odporúčame skôr tie klasické bez nožičiek, pretože spinkajú veľakrát ešte "na žabku" a spací vak s nožičkami by ich mohol pod kolienkami tlačiť.

 

Na obrázku nižšie si môžete pozrieť porovnanie letného spacieho vaku (vrchný) so zimným zatepleným spacím vakom (spodný).

 

Zimný spací vak


Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

Napíšte nám

info@biobaby.sk

Copyright 2015 - 2023 © biobaby.sk