Wickelkinder Manduca Sling elastická šatka Cosmos Malý princ

Kód: 26318303
Neohodnotené
Značka: Manduca
€69,90
Vypredané

Manduca Sling je jemná a mäkká elastická šatka na nosenie bábätiek. Zo 100% biobavlny s certifikátom GOTS.

Detailné informácie

Podrobný popis

LIMITOVANÁ EDÍCIA Malý princ

Elastická šatka Manduca

Manduca sling je určená na nosenie novorodencov a dojčiat v prvých mesiacoch po narodení. Je vyrobená zo 100% biobavlny, zo špeciálneho džerzeja, ktorý poskytuje elasticitu a dostatočnú oporu zároveň.
Šatka je testovaná na hmotnosť 3,5-15kg, ale optimálne a pohodlné nosenie je primárne pre bábätko do cca 9kg.
 
Naša skúsenosť: Nosenie novorodencov v elastickej šatke máme úspešne vyskúšané na vlastných troch deťoch. Je to podľa nás príjemný zážitok nielen pre bábätko, ale aj pre rodiča. Zároveň je nosenie pre bábätko veľmi prirodzené. Nosilo sa už 9 mesiacov v brušku, preto ide iba o "pokračovanie" v tom čo bábätko pozná a má rado. Nosenie si môže vyskúšať nielen mamička, ale aj otecko. Spokojné bábätko poteší určite obidvoch. 
 
Ako na to: Ak máte akékoľvek obavy či to zvládnete, viazanie šatky si môžete vyskúšať najprv na bábike, ale v skutočnosti nejde o nič zložité, aj keď sa to na prvýkrát môže zdať inak. Návod ako šatku viazať, je súčasťou každého balenia. Podrobný návod vás prevedie jednotlivými krokmi a už po pár pokusoch budete vedieť bábätko naviazať doslova za pár sekúnd.
Elatickú šatku sa nemusíte báť viazať dostatočne pevne. Bábätko a šatka by k vám mali doslova "priľnúť". Aby sa bábätku v šatke páčilo, je vhodné dosiahnuť pohyb, na aké bolo zvyknuté v brušku - s bábätkom v šatke sa môžete kľudne venovať starším súrodencom, bežným činnostiam, alebo choďte len tak na prechádzku.
 

Základné informácie k Manduca šatkeManduca šatka 100% biobavlna

 • Dĺžka šatky: 5,5m
 • Šírka šatky: 60cm
 • Konce šatky sa zužujú pre jednoduchšie viazanie.
 • Stred šatky je označený logom "Manduca Sling"
 • Horný a spodný lem je lemovaný pružným stehom s farebným odlíšením pre jednoduchšiu orientáciu pri viazaní.
 • Pranie v práčke na 40 st.
 • Materiál: 100% biobavlna s certifikátom GOTS.
 • Vyrobené v Turecku. 

Výhody elastickej šatky

Jednou z najčastejších otázok pri výbere ergonomickej nosiacej pomôcky je, v čom nosiť novorodenca. Ak ešte nemáte bohaté skúsenosti so šatkovaním, elastická šatka je jednoznačne najlepšou voľbou.

Čerství rodičia sa často viazania šatky boja, pretože to vyzerá zložito. Pravdou však je, že to tak naozaj len vyzerá a zväčša už po druhom pokuse obavy opadnú. Šatka je na nosenie novorodenca ideálnou voľbou vďaka tomu, že sa dokonale prispôsobí telu dieťaťa a jeho súčasnému vývojovému štádiu.

 

Výhody elastickej šatkyManduca Elastická šatka Viazanie

 • Nízka cena
 • Bezúdržbovosť
 • Ľahšia manipulácia pre začiatočníkov
 • Vhodná od novorodenca
 • Je najlepšou voľbou pre predčasne narodené deti
 • Bábätko si môžete vložiť a opätovne vybrať bez rozviazania šatky
 • Lepšia manipulácia pri dojčení bábätka

Pre koho je určená?

Elastická šatka je vhodná už od narodenia. Od narodenia sa v nosiacom svete zväčša myslí približne 3,5 kg váha dieťaťa. Avšak elastická šatka je vhodná aj pre predčasne narodené deti a krásne im obopne ich drobné telíčko. Dá sa povedať, že nemá spodnú váhovú hranicu. Horná hranica do ktorej váhy je šatka pohodlná však nesiaha vysoko. Vzhľadom na to, že každý z nás ma inak citlivé ramená sa horná hranica určuje veľmi ťažko, avšak najčastejšie má to najlepšie za sebou už pri cca 7kg. Aj napriek tomu, že výrobca poväčšine udáva nosnosť oveľa vyššiu, pri nosení nad 7 kg dieťaťa už nemôžeme hovoriť o pohodlnom nosení. Pri vyššej hmotnosti má práve kvôli elasticite šatky, dieťa tendenciu klesať v šatke smerom nadol. Tento údaj zvykne mnoho rodičov odradiť, pretože chcú nosiacu pomôcku, ktorá vydrží čo najdlhšie, ideálne celé nosiace obdobie. Je ale potrebné si uvedomiť, že nič čo je ideálne pre novorodenca, nemôže byť ideálom aj pre ročné dieťa a vtedy nastávajú pri nosičoch a šatkách kompromisy.

Vďaka svojmu zloženiu je elastická šatka oproti viacerým prímesovým pevným šatkám vhodná aj pre alergikov a ľudí trpiacich ekzémom. 

Výber elastickej šatky

Zatiaľ čo pri pevnej šatke je potrebné dbať na viacero faktorov ako je gramáž, väzba, dĺžka, zloženie a starostlivosť, tak pri elastickej šatke stačí pozerať na to, ktorá farba sa Vám páči. Ak sa rozhodnete kupovať elastickú šatku z druhej ruky, dávajte si veľký pozor na to, či v nej nebolo nosené ťažšie dieťatko a či nie je vyťahaná. Taká šatka by už žiaľ neslúžila tak, ako má.

 

Starostlivosť

Veľkou výhodou elastickej šatky je aj to, že nevyžaduje žiadnu špeciálnu údržbu. Vďaka materiálu z ktorého je vyrobená, ju môžete prať takmer v akomkoľvek pracom prostriedku. Elastickú šatku nie je potrebné takmer vôbec žehliť, kľudne tak môžete nechať žehličku ležať na svojom mieste a vy si namiesto žehlenia užite chvíľku pre seba.

 

Viazanie elastickej šatkyManduca Elastická šatka

Aj napriek tomu, že existuje nespočetné množstvo úväzov na nosenie detí v šatke, pri tomto type šatky sa odporúča používať úväz tzv. „kríž s kapsou vonku“. Vďaka nemu si môžete šatku na seba naviazať aj bez bábätka, ktoré si doň viete vložiť a opätovne vybrať bez rozviazania šatky. To ocenia rodičia prevažne pri nosení vonku, kedy treba dieťatko vybrať z šatky a opäť doň vrátiť bez toho, aby konce šatky „pováľali“ po zemi v parku. Ďalšou zásadnou výhodou elasticity a pružnosti šatky, je lepšia manipulácia pri dojčení dieťaťa.

 

 
Šatka na nosenie detí Manduca Malý princ
 

Dodatočné parametre

Kategória: Elastické šatky Manduca Sling
Hmotnosť: 0.5 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Nosiče Manduca sú ideálny spôsob, ako mať bábätko blízko a bezpečne, zároveň uvoľňujúc ruky rodičom. Je vyrobený z mäkkého a priedušného materiálu, čo zaisťuje pohodlnosť pre dieťa aj rodiča. Manduca nosič má ergonomický dizajn, ktorý podporuje správne držanie tela dieťaťa a chráni jeho chrbticu. Je vhodný od novorodencov až po predškolákov, pretože ho možno jednoducho nastaviť podľa veľkosti a veku dieťaťa. Sú k dispozícii v rôznych farebných dizajnoch z ktorých si určite vyberiete.

Elastické šatky Manduca sú ideálne pre novorodencov a dojčatá, pretože poskytujú pohodlnú a bezpečnú podporu ich malému telíčku. Elastický materiál šatiek značky Manduca je veľmi pružný a mäkký na dotyk, čo zaisťuje optimálny komfort pre dieťa aj rodiča. Šatky Manduca sú jednoduché na používanie a majú dostatočnú dĺžku, aby umožnili rôzne spôsoby naviazania, ako je napríklad vpredu, na boku alebo na chrbte. Elastické šatky od sú skvelým spôsobom, ako vytvoriť silnú väzbu medzi rodičom a dieťaťom, a zároveň umožňujú rodičom pohodlne vykonávať iné činnosti, ako je napríklad nakupovanie alebo prechádzky.