6 vecí, ktoré by nemali chýbať vo výbavičke bábätka

Čaká vás tento rok príchod bábätka? Alebo sa chystáte navštíviť novonarodené dieťatko vašej kamarátky a premýšľate, čím by ste mamičku obdarovali? Väčšinu nevyhnutných drobností - oblečenie, plienky či kozmetiku, má už mamička pripravené vopred. 

Týchto šesť vecí by vo výbavičke pre bábätko rozhodne chýbať nemalo.

Klasické látkové plienky 


Látkových štvorcov v domácnosti s bábätkom nikdy nie je dosť. Samotné látkovanie slávi veľký návrat, mamičky si však chvália látkové plienky v každej situácii. Obyčajným bavlneným štvorcom nahradíte množstvo vecí, ktoré by ste inak museli kúpiť: uteráčik po kúpaní, mojkáčika pri zaspávaní, podložku do kočíka, podbradník pri odgrgnutí či prvých príkrmoch. Hrubšiu plienku, napríklad z kokosových vlákien, môžete podložiť pod bábätko, keď ho položíte vedľa seba na gauč alebo na zem, keď sa učí otáčať.
S plienkou z mäkkého materiálu sa bábätko môže hrať, naťahovať ju, žužlať (ach, tie zúbky), v letných mesiacoch nahradí plienka vlnenú deku pri kočíkovaní.
Na trhu je dnes veľké množstvo plienok, takže si môžete vybrať z tých najmäkších a najpríjemnejších materiálov. Medzi mamičkami sú klasické látkové plienky veľmi obľúbené. Týmto darom sa určite zavďačíte, pretože látkovky budú využívať mamičky niekoľko rokov.

 

Uteráčik s kapucňou 


Vynikajúca pomôcka. Prvé dni a týždne kúpeme bábätko takmer denne. A keďže malý drobček je náchylný a citlivý, môže ľahko ochorieť.
Pri malých deťoch sú aj nevinné choroby ako nachladnutie nepríjemné, preto bábätko treba chrániť. Aj samotnému dieťatku je príjemné, ak ho po kúpeli zabalíte do mäkkého uteráčika a hlávku mu schováte pod kapucňu. Chránite tým hlávku aj detské ušká, ktorým by prievan mohol spôsobiť bolestivý zápal.
Uteráčik s kapucňou je nevyhnutnou výbavou v prípade, že s deťmi pravidelne chodíte plávať, alebo trávite čas pri vode. Voda na plavárni či kúpalisku zvykne byť chladnejšia a kapucňa ochráni malých plavcov pred prievanom a chladom.


Slintáčik alebo šatka na krk 


Úžasný pomocník nielen pri raste zúbkov. Malé deti zvyknú zúbky a s tým spojené zvýšené slinenenie veľmi potrápiť. Odnesie si to najmä nový svetrík, obľúbené tričko či práve opratá bundička. Nepekné fľaky nechcú zísť dole a oblečenie, ktoré sme šetrili na špeciálne príležitosti, tak zostáva len na domáce nosenie.
Každá mamička sa poteší, keď do jej výbavy pribudne niekoľko slintáčikov, ktoré bude mať do zásoby. Jeden či dva si určite dajte aj do prebaľovacej tašky a v zbierke majte aj "parádnejší", určený na významný deň, napríklad rodinnú oslavu či výlet. Ak máte doma malého kovboja a chcete ho premeniť na neodolateľného fešáka, slintáčik vymeňte za šatku okolo krku, ktorú dieťatku štýlovo uviažete okolo krku.


Teplé flisové alebo merino čižmičky 


S príchodom horúcich mesiacov vypustíme starosť o zababušené nohy z hlavy. Napriek tomu sa však po lete jeseň ohlási znovu a mamičky musia myslieť na to, ako bábätku zdravo a kvalitne zahriať nohy. Ak chcete potešiť novopečenú mamičku kvalitným darom, ktorý využije dlhší čas, zainvestujte do flisových alebo merino čižmičiek.
Nôžky tak budú pripravené nielen na prvé kroky, ale dobre poslúžia, keď už bude bábätko na prechádzke sedávať v športovom kočíku, alebo sa niesť v šatke. Čižmičky z kvalitného materiálu sa dokonale prispôsobia nôžke, dovolia chodidlu dýchať a zaručia dieťatku pocit pohodlia.


Teplá deka


Čo nám mamičkám viac evokuje svet rodičovstva ako mäkkučká voňavá deka, do ktorej zabalíme svoje dieťatko? Teplá deka na prikrytie či ako podložka na ležanie v postieľke a pri hraní sa vám vždy zíde. A nie jedna. Obľúbenú deku si nechajte aj v aute, aby ste ňou prikryli spiace bábätko na ceste autom.
Mäkká deka na zemi sa razom premení na hraciu podložku. Stačí pridať niekoľko kociek, medvedíka a rozprávkovú knižku a dieťa má o zábavu postarané.


Závesná kolíska 


Vy ju ešte nemáte? Ideálna pomôcka pre malé bábätká, ktorá rodičom uľahčuje zaspávanie a pre unavené či nervóznejšie deti je dokonalou relaxačnou pomôckou. Poslúži nielen v rodinnom dome, ale vďaka praktickej závesnej technike ju využijete aj v byte.
Húpanie v závesnej kolíske deťom pripomína pohyb v brušku a jemné plynulé hojdanie pomáha od bolestí z kolík, dobre pôsobí na detský chrbátik a odľahčí mamičke na chvíľu ruky.


A ktoré nevyhnutnosti máte vo výbavičke vy? Tešíme sa na vaše tipy a názory.

 

                                                                                                                                               Vaše BioBaby.sk