Manduca XT Nosič pre bábätko MonochromeEdition Nougat

Kód: 2550350000
Neohodnotené
Značka: Manduca
€169
Skladom do 3 dní

Manduca XT je rastúci ergonomický nosič pre deti a bábätká. Je vhodný od 3,5 do 20 kg, nosiť môžete vpredu aj na chrbte a vďaka rozšíriteľnému sedu a nastaviteľným popruhom vám poslúži celé obdobie nosenia.

Detailné informácie

Podrobný popis

Manduca XT je rastúci ergonomický nosič s plynulo rozšíriteľným sedom od 16 do 50 cm.

 • Vhodný na nosenie detí od narodenia až do detského veku bez dokupovania ďalších doplnkov.
 • Umožňuje nastavenie do 3 rôznych výšok.
 • Určené pre váhu 3,5 - 20 kg.
 • Súčasťou nosiču je Zip-in - doplnok pre ergonomické tvarovanie chrbtovej opierky.
 • Veľkostne prispôsobivý všetkým veľkostiam bábätiek aj rodičov.
 • Nosenie v troch pozíciách - na bruchu, na boku a na chrbte (bábätko musí byť vždy otočené tvárou k rodičovi!)
 • Nastaviteľná chrbtová opierka, ktorú je možné jednoducho pomocou zipsu nastaviť približne o 7 cm, umožňuje bezpečné nosenie aj väčších detí.
 • Mäkké polstrovanie v okolí nožičiek zabraňuje vzniku otlačkov aj u chudších detí.
 • Obsahuje kapucňu, ktorá je súčasťou Manduca a v zbalenom stave je schovaná v hornej časti. Pre spiace bábätko vytvára oporu pre krk a hlavičku.
 • Unikátna trojitá regulovateľná dĺžka ramenného popruhu zaisťuje pohodlné nosenie aj pre menšie osoby (cca 160cm).
 • Polstrovanie ramenných popruhov pre pohodlnejšie nosenie aj ťažších detí.
 • Pri nosení na bruchu je možné popruhy na chrbte prekrížiť, čím sa zvýši komfort nosenia (hlavne pre osoby s užšími ramenami).
 • Bedrový pás je nastaviteľný od 64 do 140cm
 • Vďaka nastaviteľnej šírke sedacej časti nie je potrebná novorodenecká vložka ani iné doplnky
 • Nosič je vyrobený zo 100% BIOBAVLNY. Pri farbení látky sú použité šetrné farbivá.
 • Všetky komponenty sú vyrobené z kvalitných trvanlivých materiálov. YKK zips neobsahuje nikel. Sú podložené polstrovaním, aby netlačili nosiaceho.
 • Pracka bedrového pásu má trojité istenie.
 • Anatomicky tvarovaný bedrový pás rozkladá váhu bábätko/dieťatka tak, aby sa nosiaci aj bábätko cítili komfortne.
 • Váha nosiča je 700 gramov.
 • Rozmery v zloženom stave sú 21x33,7x10,5 cm.
 • Nosič zodpovedá európskej norme CEN/TR 16512:2015. Testované na prítomnosť škodlivých látok.
 • Vyrobené v Českej republike

Čo znamená "plynulo rozšíriteľný sed"?

Manduca XT má veľkú výhodu oproti ostatným nosičom, nakoľko si môžete plynulo nastavovať sed v rozpätí 16 až 50cm. Aby ste mali dieťatko v nosiči správne, je potrebné upraviť mu látku pod zadočkom pekne od kolienka ku kolienku. To docielite práve týmto posuvným sedom, ktorý si môžete prispôsobiť podľa šírky, ktorú aktuálne potrebujete. Od úplného novorodenca až po škôlkara. Pozrite si obrázok nižšie. Toto nastavovanie nie je potrebné robiť pred každým použitím, nosič vám ostane tak ako ho nastavíte a ďalšie úpravy stačí spraviť až keď bábätko povyrastie.

Manduca XT Plynulo rozšíriteľný sed

Naše vlastné skúsenosti ukázali, že Manduca je naozaj využiteľná nosiaca pomôcka až do približne škôlkarskeho veku. V každom veku dieťatka poslúži na iný účel:  

 • Upokojuje nepokojné a plačlivé bábätká. Aj malá časť dňa, ktorú takéto bábätko strávi v priamom kontakte s rodičom, ho dokáže upokojiť na dlhší čas
 • Je úľavou pre rodičov s bábätkami, ktoré si neobľúbili vozenie kočíkom
 • Rodičom s nepokojnými bábätkami dáva voľné ruky. S pomocou Manduca nosiča sa dajú vykonávať jednoduché domáce práce, ísť na drobný nákup, či venovať sa starším súrodencom.
 • Chodiace batoľatá ju využijú na výletoch v prírode, na dovolenkách, keď nemáte alebo nechcete brať so sebou kočík. Dieťatko si po námahe rado oddýchne, prípadne aj pospí. 
 • Aktívni rodičia Manducu využijú aj pri starších deťoch. Celodenné výlety či turistika je pre ne ešte veľkou záťažou (mamííí, ja už nevládzem...), Manducu viete v prípade potreby ľahko použiť a v batožine Vám nezaberie veľa miesta. Je to rozhodne pohodlnejšie ako nosenie na rukách:) Prípadne sa dieťa v nosiči môže prestriedať s mladším súrodencom.  

Z akého materiálu je Manduca vyrobená?

Manduca XT je vyrobená zo 100% biobavlny. Bezpečná spona má trojité istenie. 
Všetky komponenty sú vyrobené z kvalitných trvanlivých materiálov. YKK zips neobsahuje nikel. Zipsy sú podložené polstrovaním, aby netlačili vás ani bábätko. 

Ergonomický nosič na nosenie detí Manduca Nougat 8

Čo robiť, keď sa zašpiní?

Manducu môžete prať v práčke na jemný program, pri teplote do 30°C. Na pranie použite šetrný prací prostriedok, nepoužívajte bieliace prostriedky a aviváž. Nesušte v sušičke,  ani na priamom slnku (hlavne tmavé farby.) Pred praním a skladovaním zapnite všetky spony.

Čo všetko je v balení s nosičom Manduca?

V balení nájdete kompletne všetko príslušenstvo. Nie je potrebné dokupovať ZipIn, kapucňu ani žiadne iné doplnky. V balení nájdete aj podrobný návod s informáciami ako nosič správne nastaviť. Nosič je plne funkčný bez dokupovania ďalších častí.

 Ergonomický nosič na nosenie detí Manduca Nougat 3

Ako používať nosič Manduca?

Výhodou Manduca nosiča sú tri polohy nosenia – na bruchu, na chrbte a na boku. Vpredu sa bábätko môže upokojiť pri počúvaní tlkotu srdca tak ako bolo zvyknuté z bruška. Nosenie vzadu je pohodlné napríklad na turistiku a nosenie na boku je ďalšou možnosťou využitia, ak chceme mať bábätko pri sebe a zároveň mať voľné ruky a dopriať mu výhlad.

Nasadiť a nastaviť nosič Manduca určite zvládnete, je to veľmi jednoduché a každé balenie obsahuje podrobný návod ako správne používať nosič Manduca:

 1. Ako prvé si zapneme bedrový pás, ktorý si dotiahneme tak, aby nám bolo pohodlne. Pracka na bedrovom páse je zabezpečená trojbodovým bezpečnostným zapínaním.  
 2. Potom vložíme dieťatko tvárou k nám a zároveň pokým jednou rukou pridŕžame dieťa, druhou si nasadíme ramenné popruhy.
 3. Zapneme pracku na chrbte.
 4. Podoťahujeme pásy, aby bolo vám aj dieťatku pohodlne. 

Ergonomický nosič na nosenie detí Manduca Nougat 7 

Ako nosiť ergonomicky

Pri nosení dieťaťa je dôležité aby ste ho nosili správne, to znamená ergonomicky. O ergonomickom nosení hovoríme vtedy, keď nožičky vytvárajú písmeno M a chrbátik je zaguľatený. Látka medzi kolienkami siaha od kolienka po kolienko (je vystretá). Dôležité je nosiť bábätko vždy tvárou k nosiacemu. Či už je vpredu, alebo na chrbte, vždy majte bábätko otočené tvárou k vám.

Prečo nie je vhodné nosiť dieťa tvárou od seba?

Pri nosení dieťaťa s tvárou smerom od nosiaceho dochádza k nefyziologickej polohe, ktorá vytvára tlak na vnútorné stehná dieťaťa a spodnú časť chrbtice. „Klokanky“ nezabezpečujú správnu oporu nôh, ktorá môže spôsobiť, že sa dojčatá „vyklopia“ dozadu a umiestnia ich do nebezpečnej „dutej zadnej polohy“. Na ramená dieťaťa a zároveň aj hrudníka je vyvíjaný tlak, ktorý môže podporiť zatiahnutie ramien a o to viac prehĺbiť chrbát. Z dôvodu slabých brušných svalov a nepostačujúcej podpory nôh je tak chrbtica narovnaná a často hypertextovaná. V prípade, že dieťa zaspí, neergonomický nosič poskytuje nesprávnu oporu hlavy a krku. Hlava dieťaťa nie je v takomto nosiči dostatočne fixovaná, dochádza k drobným otrasom hlavy a teda k neúmernému namáhaniu ciev ale aj neurologických centier.

Video návod Manduca XT - Ako správne nosiť novorodenca 

Manduca XT Ergonomický nosič pre deti

Dodatočné parametre

Kategória: Nosiče detí Manduca
Hmotnosť: 0.7 kg
Dĺžka bedrového pásu: 64 - 140 cm
Materiál: 100% biobavlna
Rastúci nosič: Áno
Spôsoby nosenia: vpredu, na boku, na chrbte
Typ: Ergonomický nosič
Váha dieťaťa: od 3kg do 20kg
Vhodné od narodenia: Áno
Vyrobené: Česká republika

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Nosiče Manduca sú ideálny spôsob, ako mať bábätko blízko a bezpečne, zároveň uvoľňujúc ruky rodičom. Je vyrobený z mäkkého a priedušného materiálu, čo zaisťuje pohodlnosť pre dieťa aj rodiča. Manduca nosič má ergonomický dizajn, ktorý podporuje správne držanie tela dieťaťa a chráni jeho chrbticu. Je vhodný od novorodencov až po predškolákov, pretože ho možno jednoducho nastaviť podľa veľkosti a veku dieťaťa. Sú k dispozícii v rôznych farebných dizajnoch z ktorých si určite vyberiete.

Elastické šatky Manduca sú ideálne pre novorodencov a dojčatá, pretože poskytujú pohodlnú a bezpečnú podporu ich malému telíčku. Elastický materiál šatiek značky Manduca je veľmi pružný a mäkký na dotyk, čo zaisťuje optimálny komfort pre dieťa aj rodiča. Šatky Manduca sú jednoduché na používanie a majú dostatočnú dĺžku, aby umožnili rôzne spôsoby naviazania, ako je napríklad vpredu, na boku alebo na chrbte. Elastické šatky od sú skvelým spôsobom, ako vytvoriť silnú väzbu medzi rodičom a dieťaťom, a zároveň umožňujú rodičom pohodlne vykonávať iné činnosti, ako je napríklad nakupovanie alebo prechádzky.