Natursutten Kaučukový cumlík Ortodontický Klasik

Kód: 10020 10021 10022 Zvoľte variant
Neohodnotené
Značka: Natursutten
€8,90
Na dotaz Na dotaz Na dotaz Zvoľte variant
Variant

Unikátne EKO cumlíky NATURSUTTEN sú vyrobené zo 100% čistého prírodného kaučukového mlieka pochádzajúceho zo stromu kaučukovníka (lat. Hevea brasiliensis), bez pridania zmäkčovadiel, farbív alebo akýchkoľvek chemických látok.

Detailné informácie

Podrobný popis

Idea, návrh a spoločnosť pochádzajú z Dánska. Cumlíky sa vyrábajú exkluzívne v Taliansku. Vlastníkom spoločnosti je Anne-Dorthe Schroeder, ktorá je sama matkou troch detí. Myšlienka sa zrodila po narodení jej najmladšieho dieťatka, keď sa pani Schroeder snažila nájsť cumlík vyrobený bez chemikálií.

Sama hovorí:

"Správy sú plné príbehov o toxických výrobkoch pre deti a škodlivých plastoch. Ako čerstvá mamička na materskej dovolenke, som sa snažila nájsť bezpečnejšiu alternatívu k bežne dostupným cumlíkom. Keď som premýšľala o tom, koľko hodín bude mať môj syn cumlík v ústach, mala som pocit, že dlhujem svojmu dieťaťu aj ostatným deťom na celom svete, aby som preto niečo urobila. Našla som výrobcu v Nemecku, ktorý už od roku 1998 vyrábal neškodné cumlíky bez chemických látok, ale nedostala sa im pozornosť, akú si zaslúžili. A tak som priviezla Natursutten do Dánska. Potom do celej Škandinávie, USA, Kanady, Austrálie, Veľkej Británie, Francúzska a ďalších krajín ... "

Mäkký materiál, z ktorého sú cumlíky NATURSUTTEN vyrobené, má niekoľko výhod:

  • Ľahko sa prispôsobuje pohybom úst dieťatka
  • Nezanecháva odtlačky na tváričke dieťatka
  • Má vynikajúcu pevnosť
  • Je 100% prírodný
  • Je ohľaduplný k životnému prostrediu a je biologicky odbúrateľný

Cumlíky NATURSUTTEN sú mäkšie než silikón a sú veľmi hygienické, pretože sú vylisované z jedného kusu, bez spojení alebo trhlín, kde by sa mohli usadzovať nečistoty, alebo kumulovať baktérie.

Vonkajší krúžok cumlíka má ventilačné otvory, ktoré zabraňujú hromadeniu slín a tak pomáhajú predchádzať dráždeniu pokožky dieťatka. Tieto krúžky spĺňajú medzinárodné štandardy na bezpečnosť, sú mäkké, poddajné a ľahko sa prispôsobujú pohybu úst dieťatka. Keďže sú tieto krúžky nadštandardne veľké, neprekážajú dieťatku pri ležaní na bruchu a nezanechávajú na jeho tváričke odtlačky.

Nadštandardne veľký vonkajší krúžok cumlíka sa jemne dotýka nošteka dieťatka a dáva mu rovnaký pocit bezpečia, ako má pri dojčení.

Používaním cumlíkov NATURSUTTEN sa vyhnete:

  • Alergénnym substanciám
  • Umelým farbivám
  • Substanciám narušujúcim hormonálnu sústavu
  • Chemickým zmäkčovadlám
  • Parabénom, nitrozamínom, PVC, BPA a ftalátom

Všetky cumlíky značky NATURSUTTEN sú certifikované a spĺňajú príslušné smernice Európskej Únie týkajúce sa bezpečnosti, zdravia a životného prostredia (požiadavky na bezpečnosť cumlíkov podľa Európskeho štandardu EN 1400). Výrobky NATURSUTTEN sú pravidelne testované nezávislým laboratóriom ForbrugerLaboratoriet v Dánsku.

Proteín, ktorý by zriedkavo mohol spôsobiť alergiu na latex, je eliminovaný počas výroby. To znamená, že cumlíky NATURSUTTEN nespôsobujú alergické reakcie na latex.

Cumlíky NATURSUTTEN by sa mali vymieňať každých 6 - 8 týždňov. Keďže cumlíku sú vyrobené z prírodného kaučuku a neobsahujú žiadne chemikálie a anti-oxidanty, ktoré by udržiavali ich pôvodnú farbu, po čase dochádza k ich tmavnutiu. Tento proces je prirodzený. Aj keď nehrozí žiadna ujma, ak sa cumlík používa dlhšie, ako je odporúčané, ako náhle cumlík stmavne a stane sa lepkavým, treba ho vymeniť.

Cumlíky NATURSUTTEN boli recenzované v uznávanom nemeckom magazíne Oko-Test (v preklade "Bio Test") s výslednou známkou "Veľmi dobré".

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Produkty Natursutten sú z Dánska, kde ich pre vás vytvára mama troch detí. V ich portfóliu nájdete hlavne kaučukové cumlíky a sklenené dojčenské fľaše, ale nechýba ani milovaný mojkáčik z biobavlny, ktorý okrem pritúlenia rád postráži cumlík, aby sa vám nezapatrošil.

Cumlíky Natursutten sú vyrobené zo 100% prírodného kaučuku, čo ich robí bezpečnými pre vaše dieťa. Cumlíky Natursutten sú hypoalergénne a neobsahujú žiadne škodlivé látky, ako sú BPA, ftaláty alebo PVC. Tieto cumlíky majú mäkkú a príjemnú textúru, ktorá zaisťuje pohodlie a vďaka svojim ekologickým vlastnostiam sú šetrné k životnému prostrediu a po použití ich môžete recyklovať.

Sklenené dojčenské fľaše vynikajú antikolikovým ventilom, ktorý sa postará o správne papanie a sú samozrejme vyrobené z kvalitného nezávadného materiálu (odolné borosilikátové sklo + sacia časť z prírodného kaučuku). Poteší aj možnosť umývania v umývačke riadu a odolnosť voči teplotným šokom (môžete ju vyvariť aj zamraziť).