Fľaše Equa pre všetky deti

Zistili ste, že ste už vyrástli z plastových fľašiek od minerálok, do ktorých každé ráno "čapujete" vodu z kohútika? Tak vyskúšajte niečo štýlovejšie, praktickejšie a najmä láskavejšie k životnému prostrediu. 

Už nejakú chvíľu som spokojnou majiteľkou zdravej fľaše značky Equa. Takže v nadchádzajúcich horúcich dňoch mám konečne svoju fľašku, ktorú so sebou nosím na ihrisko, výlety, dlhšie cesty autom, dokonca aj v sobotu do školy.

Konečne. Pretože už nemusím odpočítavať minúty, kedy zmorená vbehnem do kuchyne a vypijem naraz tri poháre vody, lebo som si zas nezobrala von žiadne tekutiny (pretože som k fľaške z minerálky nenašla vrchnák). Už si nemusím požičiavať fľašku od detí, ktoré ju predtým požičali dvom či trom novým kamoškám v parku. Už nemusím v sobotu ráno pred začiatkom školy zúfalo bežať do Tesca, aby som neperlivou vodou (lebo ja minerálky vlastne ani nemusím) zaháňala smäd až do obeda. Skončilo utrpenie cestou autobusom.

Pitný režim je skrátka dôležitý. Nielen pre naše kávami a džúsmi vytrápené telo. Aj pre našu psychiku a pohodu. A konečne som na prechádzke po slnkom zaliatom meste v pohode aj ja. Hneď ako začnú slnečné lúče silnieť, vytiahnem z batoha svoju novú pomocníčku.

A prečo fľaša Equa? Najmä preto, že je kvalitná. Je vyrobená z materiálov, ktoré neprepúšťajú do vody žiadne plastové "drobnosti", s ktorými si telo nevie poradiť. Je aj veľmi pevná, zvládne pád na zem a nepoškodí sa, takže neskončí po pár pobytoch v rukách detí v koši.

Fľaše Equa vám vydržia večnosť. Nemusíte zháňať ďalšiu a ďalšiu plastovú fľašku, ktorá poputuje do smetí. Malý krok pre mamičku, veľký pre životné prostredie. A je spratná. Zmestí sa do nej 400 ml vody, ale kto má chuť, naleje si do nej aj smoothie. Veľkým plus je časť na pitie. Vďaka zúženému sosáčiku sa z nej napijú pohodlne aj deti, ktoré sa po pár hltoch nezmenia na miss mokré tričko. Zároveň je dosť široký, aby ste si do fľašky mohli naliať niečo hustejšie. Ja sa už neviem dočkať práve toho smoothie z jahôd a malín.

Fľaška sa ľahko rozloží, bez problémov ju umyjete a vďaka dobre navrhnutému dizajnu nemá žiadne nepraktické škáry, kde by sa zbierala špina. Konečne niečo pre lenivé gazdinky! Vrchnák drží dobre, nepretečie ani kvapka. To som si vyskúšala po pár dňoch, keď som ju hodila do ruksaka k foťáku, aby som pre vás spravila pár záberov.

A na záver: veľká chvála atraktívnemu dizajnu. Môžete si vybrať z množstva krásnych prevedení. Mňa očarila fľaška s motívom pierka, ale keď som zazrela obrázok farebných púpav, nemohla som odolať. Vybrať si môžete z motívov pre ženy, mužov, ale aj pre deti, či úplne čistú (pre minimalistov:-)).
Ak hľadáte tú správnu kamarátku na leto do kabelky, ruksaku či kočíka, fľašu Equa odporúčam všetkými desiatimi.

 

Príjemné letné mesiace a kvalitný pitný režim želá

Marcela