Kategórie      

BioBaby Blogy

Zaujímavé články, nielen pre mamičky.

Plné inšpirácií a užitočných informácií. 

Spravte si kávičku alebo chutný čaj a oddýchnite si pri čítaní.

1 2 >>
Ako správne oprať merino fusak
Pridané: 31.08.2020
|
BioBaby.sk

Blíži sa obdobie, kedy opäť pre naše bábätká chystáme jesennú výbavu, ktorej súčasťou sú jednoznačne aj fusaky. Jedným z najkvalitnejších materiálov, aký sa používa pri výrobe fusakov pre deti, je merinovlna.  Ide o vysoko kvalitný materiál, ktorý udrží bábätko v teple počas jesene, zimy, aj na jar.

viac
Ako uviazať novorodenca do šatky - video
Pridané: 04.08.2020

Súčasťou každého balenia nosiča aj šatky Manduca je aj návod na používanie - jednotlivé úväzy, nastavenia a kompletný popis ako šatku či nosič používať.  Niekedy je lepšie pozrieť si priamo video a postupovať krok za krokom podľa predlohy. Odporúčame viazať pred zrkadlom, aby ste lepšie videli či máte bábätko správne podsadené a šatku dobre zatiahnutú.   Viazania sa netreba báť. Ani tá najskúsenejšia...

viac
Manduca - Ako rozoznať originál
Pridané: 22.01.2020

Možno ste už zachytili informácie o tom, že ergonomický nosič Manduca má aj svoje napodobeniny, tzv. fejky, ktoré sa predávajú prevažne na čínskych portáloch. Bohužiaľ, je možné, že na takýto nosič natrafíte aj na bazároch od iných mamičiek, ktoré ho predávajú za veľmi priaznivú cenu oproti novému originálnemu certifikovanému nosiču.    Je veľmi dôležité aby ste sa takýmto napodobeninám vyhli, pretože nosič...

viac
Elastická šatka na nosenie detí
Pridané: 29.08.2019

Jednou z najčastejších otázok pri výbere ergonomickej nosiacej pomôcky je, v čom nosiť novorodenca. Ak ste si v duchu odpovedali, že v šatke, tak ste si tipli správne. Nechytajte však paniku. Po prečítaní tohto článku už nebude pre Vás „šatkovanie“ takým strašiakom.

viac
Závesná hacka? Prvá hojdačka vášho bábätka.
Pridané: 12.06.2018

Poznali ju už naše staré mamy. Závesnú kolísku, ktorá jemným hojdavým pohybom nahradila na chvíľku maminu náruč, a ukolísala dieťa k spánku. Vďaka hojdaniu, ktoré pripomína pohyb v brušku, sa deti cítili rovnako ako pri mame, a to im pomáhalo zaspať.  

viac
Fľaša Equa do každej kabelky
Pridané: 08.05.2018

Zistili ste, že ste už vyrástli z plastových fľašiek od minerálok, do ktorých každé ráno "čapujete" vodu z kohútika? Tak vyskúšajte niečo štýlovejšie, praktickejšie a najmä láskavejšie k životnému prostrediu. 

viac
6 vecí, ktoré by nemali chýbať vo výbavičke bábätka
Pridané: 15.04.2018

Čaká vás tento rok príchod bábätka? Alebo sa chystáte navštíviť novonarodené dieťatko vašej kamarátky a premýšľate, čím by ste mamičku obdarovali? Väčšinu nevyhnutných drobností- oblečenie, plienky či kozmetiku, má už mamička pripravené vopred.  Týchto šesť vecí by vo výbavičke pre bábätko rozhodne chýbať nemalo.

viac
Pop-in plienky menia látkovanie na radosť
Pridané: 06.04.2018

Látkové plienky slávia v posledných rokoch veľký návrat. Prispieva k tomu nielen osveta látkujúcich mamičiek, ale aj samotné plienky. Zabudnite na naškrobené biele obdĺžniky z čias nášho detstva, tvrdé, nepohodlné a ťažké, ktoré prekážali bábätku pri voľnom pohybe. Dnešné látkovky sú vyrobené z mäkkého príjemného materiálu. Dokonale sedia na zadočku bábätka. Pokožka dýcha a deti môžu byť neustále v pohybe....

viac
Montessori hračky znamenajú tvorivé detstvo
Pridané: 12.03.2018

Prečo práve montessori? Prečo nie obyčajné plastové hračky z Dráčila alebo z Tesca? Prečo mám dať za jednu hračku viac, keď ich za pár eur môžem mať plnú tašku? Nuž preto... lebo práve hračky tvoria detstvo. Aké ho chceme pripraviť svojim deťom?

viac
1 2 >>
Copyright 2015 - 2020 © biobaby.sk