Kategórie      
Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?

BioBaby Blogy

Zaujímavé články, nielen pre mamičky.

Plné inšpirácií a užitočných informácií. 

Spravte si kávičku alebo chutný čaj a oddýchnite si pri čítaní.

1 2 >>
Závesná hacka? Prvá hojdačka vášho bábätka.

Poznali ju už naše staré mamy. Závesnú kolísku, ktorá jemným hojdavým pohybom nahradila na chvíľku maminu náruč, a ukolísala dieťa k spánku. Vďaka hojdaniu, ktoré pripomína pohyb v brušku, sa deti cítili rovnako ako pri mame, a to im pomáhalo zaspať.  

viac
Fľaša Equa do každej kabelky

Zistili ste, že ste už vyrástli z plastových fľašiek od minerálok, do ktorých každé ráno "čapujete" vodu z kohútika? Tak vyskúšajte niečo štýlovejšie, praktickejšie a najmä láskavejšie k životnému prostrediu. 

viac
6 vecí, ktoré by nemali chýbať vo výbavičke bábätka

Čaká vás tento rok príchod bábätka? Alebo sa chystáte navštíviť novonarodené dieťatko vašej kamarátky a premýšľate, čím by ste mamičku obdarovali? Väčšinu nevyhnutných drobností- oblečenie, plienky či kozmetiku, má už mamička pripravené vopred.  Týchto šesť vecí by vo výbavičke pre bábätko rozhodne chýbať nemalo.

viac
Pop-in plienky menia látkovanie na radosť

Látkové plienky slávia v posledných rokoch veľký návrat. Prispieva k tomu nielen osveta látkujúcich mamičiek, ale aj samotné plienky. Zabudnite na naškrobené biele obdĺžniky z čias nášho detstva, tvrdé, nepohodlné a ťažké, ktoré prekážali bábätku pri voľnom pohybe. Dnešné látkovky sú vyrobené z mäkkého príjemného materiálu. Dokonale sedia na zadočku bábätka. Pokožka dýcha a deti môžu byť neustále v pohybe....

viac
Ako cestovať s deťmi bez tabletov a mobilných hier?

Začiatok jari so sebou prináša veľa možností na výlety, dovolenky, spoznávanie okolia či rodinné návštevy. Niektoré deti cestujú rady, užívajú si nové zážitky a neznáme prostredie. Pre iné je cestovanie kamkoľvek stresujúce, únavné a rodičia sa výletom radšej vyhýbajú. Ako teda spoznávať svet a ušetriť pri tom nervy sebe aj svojim najmeším? Inšpirujte sa našimi tipmi.

viac
Montessori hračky znamenajú tvorivé detstvo

Prečo práve montessori? Prečo nie obyčajné plastové hračky z Dráčila alebo z Tesca? Prečo mám dať za jednu hračku viac, keď ich za pár eur môžem mať plnú tašku? Nuž preto... lebo práve hračky tvoria detstvo. Aké ho chceme pripraviť svojim deťom?

viac
Jarný šatník pre najmenších... z kvalitných materiálov

Aj keď zima ešte nepovedala svoje posledné slovo, my mamičky už usilovne triedime, uskladňujeme a zháňame všetko potrebné, aby nás prvé slnečné lúče zastihli pripravené. Aj vy sa chystáte oživiť jarný šatník svojich drobcov niečim novým, originálnym a najmä funkčným, aby mali vo sviatočných i všedných dňoch čo na seba? Nazrite do nášho zoznamu a uistite sa, že ste na...

viac
Plávanie rozhýbe deti aj mamičky

Hľadáte s blížiacou sa jarou zaujímavú aktivitu, ktorej sa môžete s bábätkom venovať? Vyskúšajte plávanie. Máloktorá pohybová aktivita prospeje vám aj dieťatku tak, ako práve jašenie sa vo vode. Mnoho ľudí sa na plávanie pozerá ako na novodobý koníček pre unudené mamičky na materskej, ale veľmi sa mýlia. Už James Cook zaznamenal vo svojich memoároch z ciest spomienky na malé deti, plávajúce v oceáne....

viac
Zero waste domácnosť s deťmi.

Ešte ste o tomto trende, ktorý hýbe životom v tisíckach domácností u nás i v zahraničí, nepočuli? Tak čítajte ďalej, pretože rozhodne stojí za inšpiráciu.   Zero waste, teda nulový odpad, predstavuje taký spôsob života- nakupovania, varenia, obliekania, cestovania, skrátka všetkých dennodenných činnosti, pri ktorých sa vyhýbame tradičnému konzumu. Zero waste vlastne vznikol ako určitá odpoveď na snahu ekologicky a šetrne založených ľudí, ktorí sa neustále snažili znížiť...

viac
Oblečte bábätko do príjemných materiálov

Pokožka bábätka je veľmi citlivá. Každá mamička ju preto chráni: pred ostrým slniečkom, zimou, ale aj prehrievaním a podráždením. Okrem starostlivého krémovania a obliekania do vhodného oblečenia musíme myslieť aj na to, do akých materiálov bábätko zaodievame.

viac
1 2 >>
Copyright 2015 - 2019 © biobaby.sk