Kategórie      

Oblečte bábätko do príjemných materiálov

Pridané: 06.02.2018

Pokožka bábätka je veľmi citlivá. Každá mamička ju preto chráni: pred ostrým slniečkom, zimou, ale aj prehrievaním a podráždením. Okrem starostlivého krémovania a obliekania do vhodného oblečenia musíme myslieť aj na to, do akých materiálov bábätko zaodievame.


Kvalita je dôležitá


Oblečenie, ktoré momentálne nájdeme na trhu s detským sortimentom, stráca najmä v posledných rokoch svoju kvalitu. Tenké, nepriedušné materiály, ktoré sa neprispôsobujú detskému pohybu, sa rýchlo vyťahujú. Pranie sa veľakrát nezaobíde bez nedobrovoľného zafarbenia. Svetríky sú už po jednom opraní zažmolkavené a rukávy vyťahané. Materiál zo syntetických vlákien nedovolí pokožke dýchať a bábätko sa v tričku či bodičku z umeliny rýchlo spotí.

Nekvalitné materiály a škodlivé farbivá nie sú len otázkou estetiky. Nezabudnite, že zdravie pokožky súvisí so zdravím celého organizmu a na dieťatku sa môže nosenie nevhodných materiálov prejaviť aj o pár rokov neskôr. Ak chcete pre vaše bábätko urobiť niečo navyše, zvoľte mu oblečenie tej najvyššej kvality.

 

Merino vlna je materiál číslo jeden


Merino patrí medzi to najkvalitnejšie, čo na našom trhu nájdete. Vyrába sa z vlny z oviec v špeciálnom chove. Je vhodná aj pre najmenšie bábätká. Merino funguje ako termostat, v zime pomáha udržiavať teplo, v lete naopak chráni pred prehrievaním. Tým, že pomáha udržiavať telesnú teplotu, je vhodné aj na šport a turistické výpravy. Pokožku detí merino dokonale chráni pred slnečným žiarení, pretože eliminuje škodlivé UV žiarenie.

Merino sa často odporúča na výrobu spacích vakov či prikrývok pre malých nespavcov. Na dotyk príjemná vlna vytvorí v chladnej aj vyhriatej spálni dokonalé miesto na sladké sníčky.

Skvelou vlastnosťou merina je, že rovnaké kúsky oblečenia využijete po celý rok. V zime stačí dieťatku pod bundičkou tenšia vrstva merino vlny, napríklad mikina či svetrík. Vyhnete sa tak obliekaniu do viacerých vrstiev oblečenia, ktoré by deti obmedzovali v pohybe. Ten istý svetrík mu môžete prehodiť cez plecia v chladnejší letný podvečer alebo na výlete v prírode, a váš malý dobrodruh sa bude cítiť príjemne.

Výhodou merino vlny je, že ju nie je potrebné často prať. Veci stačí nechať previať ma vzduchu a dajú sa ďalej nosiť. Na príčine sú antibakteriálne vlastnosti vlny, ktoré nedovolia baktériám zachytávať sa a rozkladať. Merino si tak stále drží príjemnú vôňu. Stačí ho oprať raz za čas bez aviváže a nechať usušiť vo vodorovnej polohe.

 

 

Aj bavlna môže byť bio


Ideálny materiál pre deti každého veku. Biobavlna alebo tiež organická bavlna je na rozdiel od bavlny, ktorá sa bežne používa v našich obchodných reťazcoch, pestovaná bez použitia chemických prípravkov, pesticídov a umelých hnojív. Je veľmi vhodná pre citlivú pokožku alergikov.

Biobavlna je vďaka dodržiavaniu ekologických zásad pri pestovaní oveľa mäkšia a príjemnejšia na dotyk. Pokožka vášho bábätka bude v takomto oblečení lepšie dýchať a vyhnete sa začervenaniu a podráždeniu. Kvalitu organickej bavlny potvrdzuje certifikát GOTS, ktorý zabezpečuje zákazníkom  zdravé a ekologické spracovanie.

Ak premýšľate nad látkovými plienkami, pretože chcete urobiť niečo pre ochranu prírody a svoju peňaženku, vyskúšajte plienky z biobavlny, ktoré sú na starostlivosť o bábätko priam stvorené.

Ak vám nie sú ľahostajné termíny ako životné prostredie či fair trade, uprednostnite teda materiály pre najmenších z biobavlny. Oblečenie sa dobre perie, dlhšie vydrží a ak plánujete viacero potomkov, máte o trvácnu výbavičku postarané.

 

Softshellové oblečenie pre malých športovcov


Trávia vaše deti celé dni lozením po stromoch, na korčuliach, sánkovačke či v prírode? Vybavte ich funkčným oblečením, ktoré im umožní voľný pohyb bez obmedzenia, a zároveň pohodlie aj v najväčšom nečase. Ideálny materiál pre aktívnych dobrodruhov je softshell, ktorý je mäkký, prispôsobivý a vhodný na každodenné nosenie.

Softeshellové bundy či nohavice vynosia vaše deti od jesene do jari. Oblečenie sa dokonale prispôsobí ich potrebám a jeho veľkou výhodou je, že na rozdiel od iných funkčných materiálov je jednoduchý na údržbu a nepotrebuje špeciálnu starostlivosť. 

 

Bambus- hodváb medzi detským sortimentom


Bambusové látky patria medzi tie najmäkšie a najjemnejšie. Majú výborné sacie schopnosti a vďaka svojim vlastnostiam sú vhodné aj pre citlivú či alergickú pokožku. Bambus navyše dokonale drží teplo, takže ním môžete zaodieť aj detské prikrývky a vankúše.

Mamičky však bambusové materiály pre jeho skvelé sacie vlastnosti rady využívajú pri látkových plienkach. Nechajte sa inšpirovať a prebaľujte zdravšie! Vďaka svojej odolnosti vám vystačí zopár bambusových plienok na celú materskú dovolenku. Veľmi dobre sa perú a citlivo sa starajú o pokožku vášho bábätka.

 

Tencel- kúsok prírody v detských postieľkach


Ak túžite vytvoriť zdravé prostredie pre spánok vašich ratolesti, vyskúšajte tencel.  Mäkký materiál má rastlinný pôvod, keďže vlákno sa extrahuje z eukalyptového dreva. Vďaka spojeniu s prírodou si zachováva vynikajúce vlastnosti- je chladný, mäkký, veľmi odolný a má výborné antibakteriálne vlastnosti.

Na rozdiel od bavlny tencel pokožku nevysušuje a je oveľa šetrnejší. Jeho výroba je ekologicky nezávadná a materiál je stopercentne recyklovateľný, takže sa v budúcnosti určite stane súčasťou našich domácností.

 

                                                                                                                                                                    


Späť na zoznam článkov

Napíšte nám

info@biobaby.sk

Copyright 2015 - 2023 © biobaby.sk